Respawn.pl

Snax vs kRaSnaL, czyli niedzielne emocje w ramach IEM Katowice 2024

Autor: Marcin Kapusta
Snax

Niedzielne popołudnie umilą nam spotkania w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2024. Na pierwszy ogień bratobójczy pojedynek Szymona “kRaSnaLa” Mrozka z Januszem “Snaxem” Pogorzelskim!

Wczorajszego wieczora byliśmy w euforii po zwycięstwie ENCE nad najlepszą drużyną świata, Teamem Vitality. Dzisiaj emocji również nie zabraknie, ponieważ na serwerze zamelduje się aż ośmiu Polaków – Kamil “siuhy” Szkaradek, Janusz “Snax” Pogorzelski, Szymon “kRaSnaL” Mrozek oraz reprezentanci Rebels Gaming.

Snax vs kRaSnaL na sam start!

Niedzielne zmagania miną pod znakiem bratobójczego starcia zespołów Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego oraz Szymona “kRaSnaLa” Mrozka. Zarówno Monte, jak i GamerLegion stoczą swoje pierwsze pojedynki podczas fazy grupowej katowickiego turnieju. Równolegle prowadzone przez Kamila “siuhego” Szkaradka MOUZ podejmie Cloud9. Dla popularnych Myszy będzie to inauguracyjne spotkanie, natomiast Rosjanie mają już za sobą fazę Play-In. W niej zdołali pokonać swoich rodaków z BetBoom oraz Virtus.pro.

O 16:30 Spirit stawi czoła compLexity w półfinale górnej drabinki grupy A. Łatkę niekwestionowanego faworyta posiada wschodnioeuropejska ekipa, która wczoraj wygrała z Natus Vincere. W tym samym czasie Apeks oraz wspomniane NAVI będą toczyć bój o życie. Przegrana strona bardzo wcześnie pożegna się z marzeniami o grze na deskach Spodka.

Dzień pełen emocji zwieńczą reprezentanci Rebels Gaming, którzy zawalczą z Falcons Esports o być albo nie być. Tytuł faworyta dzierży międzynarodowy kolektyw Marco “Snappiego” Pfeiffera, który przecież jest 11. siłą CS-owego świata. Niemniej Rafał “sNx” Snopek i  spółka udowodnili swoją wartość w warunkach LAN-owych, co obrazuje ich zwycięstwo z Cloud9 i M80 w play-inach. Ponadto podjęli rękawice we wczorajszym starciu z FaZe Clanem. A jeżeli już o FaZe mowa, to podopiecznych Filipa “NEO” Kubskiego o 19:30 czeka mecz o awans. Po drugiej stronie barykady zamelduje się turecki superteam Eternal Fire.

Dzisiejszy harmonogram IEM Katowice 2024 wygląda następująco:

Po więcej informacji o rozgrywkach zapraszamy do dedykowanej relacji poświęconej fazie grupowej IEM Katowice 2024.