Respawn.pl

Spirit złomuje MVR Riders! Pierwszy wynik 13:0 na scenie CS2

Autor: Marcin Kapusta

Mamy pierwszy wynik 13:0 na profesjonalnej scenie Counter-Strike’a 2. Spirit zezłomowało Movistar Riders w kwalifikacjach do ESL Challenger Jönköping!

Od momentu oficjalnej premiery Counter-Strike’a 2 mija równo dwa tygodnie. Wczoraj doszło do pierwszego starcia na profesjonalnej scenie CS2, na którym jedna ze stron zwyciężyła mapę wynikiem 13:0. Mowa o pojedynku Teamu Spirit z Movistar Riders podczas europejskich kwalifikacji do ESL Challenger Jönköping 2023.

Spirit wykonawcą pierwszego 13:0 w CS2

Wczoraj Rosjanie z Teamu Spirit mierzyli się z zawodnikami Movistar Riders w ramach finału górnej drabinki zamkniętego etapu europejskich kwalifikacji do turnieju ESL Challenger Jönköping 2023. Spotkanie zapowiadało się na bardzo wyrównane, wszak podczas pierwszej połowy Anubisa oglądaliśmy cios za cios. Żadna z drużyn nie umiała znacząco wyjść na prowadzenie. Wszystko obróciło się o 180 stopni po zmianie stron. Grając jako terroryści, podopieczni Siergieja “halla” Szawajewa zdominowali swoich oponentów, nie tracąc ani jednego punktu w drugiej połowie. Tym samym zabezpieczyli Anubisa w stosunku 13 do 6.

Overpass był areną totalnego pokazu siły rosyjsko-ukraińskiego kolektywu. Ten bowiem zezłomował reprezentantów Movistar Riders, zwyciężając wynikiem 13:0 i tym samym spychając hiszpański klub do dolnego szczebla rozgrywkowego. Warto nadmienić, że każdy z graczy Spirit odnotował rating powyżej 1.3 (Leonid “chopper” Wisznjakow i Mirosław “zont1x” Plakchotia z ratingiem 1.99, Danił “donk” Kryszkowets 1.72, Artem “ArtFr0st” Kharitonow 1.54 oraz Boris “magixx” Worobiew 1.38).

Mecz o być albo nie być

Ekipa prowadzona przez choppera już dziś (tj. 11 października) o godzinie 20:00 stanie przed szansą na awans do ESL Challenger Jönköping 2023. Na serwerze po drugiej stronie barykady zameldują się Francuzi z Looking4Org, którzy w pokonanym polu pozostawili m.in. Apeks, Aurorę Gaming czy BIG.

ESL Challenger Jönköping 2023 odbędzie się w dniach 24-26 listopada 2023 roku, a jego pula nagród wyniesie okrągłe 100 tysięcy dolarów. Na liście uczestników turnieju widnieją już Monte Esports Szymona “kRaSnaLa” Mrozka, Virtus.pro, Eternal Fire oraz GamerLegion, którego prowadzącym został kilka dni temu Janusz “Snax” Pogorzelski. Triumfator szwedzkich zmagań zainkasuje 50 tysięcy dolarów oraz bilet do 19. sezonu ESL Pro League.