Respawn.pl

Strona główna » Starcie tytanów w IEM Beijing-Haidian. Heroic podejmie Vitality

Starcie tytanów w IEM Beijing-Haidian. Heroic podejmie Vitality

Autor: Krzysztof Sarna

Advertisement

Już dzisiaj poznamy grono najlepszej czwórki IEM Beijing-Haidian 2020. Wczoraj miały miejsce dwie potyczki ćwierćfinałowe i wiemy, że pierwszymi dwiema ekipami będzie G2 oraz Natus Vincere. Dziś do tych ekip dołączą jeszcze dwie i wszystko w kontekście półfinałów stanie się jasne.

Spotkania premiowane półfinałem zazwyczaj mają to do siebie, że są emocjonujące. W końcu czoła stawiają sobie te najlepsze ekipy danego wydarzenia, a w dodatku każdy chce wypaść jak najlepiej i awansować do dalszego etapu IEM Beijing-Haidian. Nie inaczej będzie zresztą dzisiaj, gdzie ujrzymy ostatnie, dwa ćwierćfinały. Oczywiście oba mecze są istotne, ale nie odkryjemy Ameryki, jeśli stwierdzimy, że oczy większości kibiców będą skierowane na ten pomiędzy Heroic a Vitality.

15:00 | Complexity vs. BIG – BO3 [Transmisja]

Dzisiejsze zmagania Intel Extreme Masters Beijing zainauguruje starcie między Complexity a BIG. Organizacji wywodzącej się ze Stanów Zjednoczonych wystarczyły dwa mecze, by pojawić się w play-offach. William “RUSH” Wierzba i spółka na swojej drodze pokonali fnatic oraz Natus Vincere. Z kolei BIG najpierw musiało uznać wyższość mousesports, by potem wygrać z ENCE wraz z Ninjas in Pyjamas. Obie ekipy ostatni raz spotkały się ze sobą 31 października w ramach BLAST Premier Fall Series. Wówczas zwycięsko wyszedł niemiecko-turecki roster, który nie pozostawił żadnych złudzeń. Warto też wspomnieć o różnicy, jaka panuje w światowym rankingu HLTV pomiędzy drużynami. Podczas gdy BIG plasuje się na czwartej pozycji, Complexity jest dopiero na 15 lokacie. Czy jednak aby na pewno te składy dzieli przepaść? Tego dowiemy się już dzisiaj.

18:30 | Heroic vs. Vitality – BO3 [Transmisja]

Wisienką na torcie spotkań ćwierćfinałowych w ramach Intel Extreme Masters Beijing-Haidian zdecydowanie będzie to ostatnie. Z pewnością to starcie będzie podziwiało wielu fanów. Nie tylko dlatego, że jedna z tych kapitalnych ekip odpadnie i nie ujrzymy jej w dalszym etapie. To także fakt, że Heroic oraz Vitality sąsiadują ze sobą w globalnym zestawieniu HLTV. Na obecną chwilę wyżej są francuscy zawodnicy, ale różnica wynosi tylko jedenaście punktów. Warte odnotowania jest spostrzeżenie, że Duńczycy oraz Francuzi wcale nie tak dawno się mierzyli. Miało to miejsce w wielkim finale DreamHacka Open Fall 2020. Swoją wyższość udowodniła formacja ze Skandynawii. Można śmiało stwierdzić, że będzie to taki przedwczesny finał, ale jednocześnie idealna szansa na rewanż dla graczy znad Sekwany.

Przypomnijmy, że wielki finał Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020 odbędzie się już w nadchodzącą niedzielę. Jednak przed ostateczną potyczką, jutro będą miały miejsce półfinały. Spotkanie zaplanowane na godzinę 16:00, a gra toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Najlepsza formacja sięgnie po nagrodę $60 000 oraz miejsce na IEM Global Challenge 2020.