Respawn.pl

Startują ćwierćfinały EPL! kRaSnaL kontra Vitality

Autor: Krzysztof Sarna

Na Malcie w gronie czynnych uczestników osiemnastego sezonu ESL Pro League pozostało już tylko osiem najlepszych zespołów. Po dzisiejszych spotkaniach zostanie ich jedynie sześć. Wraz z czwartkiem zaczynają się ćwierćfinały. Dziś rozegrane zostaną dwa spotkania tej rangi. Szymon “kRaSnaL” Mrozek i jego koledzy z Monte nie będą mieć łatwej przeprawy, wszak przyjdzie im zmierzyć się z Teamem Vitality. 

kRaSnaL przed niesamowicie trudnym zadaniem

To właśnie Team Vitality oraz Monte zainaugurują ćwierćfinały osiemnastej odsłony CS-owej Ligi Mistrzów. “Pszczoły” miały wiele czasu na odpoczynek, a to dzięki grze w grupie A. Organizacja znad Sekwany swoje ostatnie spotkanie rozegrała 3 września, tak więc miała prawie miesiąc przerwy. Nikt jednak w ostatnim czasie nie miał wątpliwości, że Mathieu “ZywOo” Herbaut i jego koledzy stanowią absolutny numer jeden na świecie. Vitality jest aktualnie na fali, wygrywając osiem spotkań z rzędu. Obie organizacje w historii spotkał się trzykrotnie, jednak za każdym razem górą było Vitality. Dwukrotnie w bieżącym roku: w turnieju RMR do BLAST.tv Majora w Paryżu oraz podczas głównych rozgrywek. Monte nie było w stanie urwać chociażby mapy. W kontekście dzisiejszych zawodów wcale nie jest inaczej. Murowanym faworytem jest najlepsza drużyna świata. Wygrany w półfinale zagra ze zwycięzcą meczu Natus Vincere kontra Eternal Fire.

CZYTAJ TAKŻE: TO SIĘ DZIEJE! PREMIERA CS2 I KONKRETNY TRAILER

Rozpędzone Eternal Fire wkroczy do najlepszej czwórki turnieju?

Przed Natus Vincere dziś niełatwe zadanie. Oleksandr “s1mple” Kostyliev i jego koledzy zmierzą się dziś z Eternal Fire. Mimo faktu, że to Na’Vi zajmuje siódme miejsce, a Turkowie 25. w światowym rankingu HLTV, tak trudno mówić o jednoznacznym faworycie jak w przypadku ćwierćfinału pomiędzy Vitality a Monte. Ismailcan “XANTARES” Dörtkardeş i spółka złapali wiatru w żagle i mogą pochwalić się czterema wygranymi z rzędu przeciwko następującym zespołom: Cloud9, Team Liquid, Astralis i BIG. Każda z tych drużyn jest wyżej notowana w rankingu HLTV, ale to EF było lepsze. Zapowiadają się zatem arcy pasjonujące zawody. 

CZYTAJ TAKŻE: siuhy i spółka lepsi od FaZe! kRaSnaL melduje się w ćwierćfinale ESL Pro League

Harmonogram czwartkowych spotkań osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

15:30 | Team Vitality vs. Monte – BO3 [Transmisja]

19:00 | Natus Vincere vs. Eternal Fire – BO3 [Transmisja]

Osiemnasty sezon ESL Pro League potrwa do 1 października. Łączna pula nagród całego wydarzenia to 850 tysięcy dolarów. Do najlepszej formacji powędruje $200 000. Ponadto mistrzowie zagrają na BLAST Premier World Final 2023 oraz IEM Katowice 2024.