Respawn.pl

Styko przekaże pieniądze z naklejek PGL Major rodzinie zmarłego gracza CS2

Autor: Maks Bartosik
Styko major

Jeden z zawodników biorących udział w PGL Major Copenhagen 2024 wykazał się pięknym gestem. Mowa o Styko, który zadeklarował przekazanie części pieniędzy z Majorowych naklejek rodzinie zmarłego gracza CS2.

PGL Major Copenhagen 2024 trwa w najlepsze, chociaż dla niektórych graczy się już niestety zakończył. Wśród nich są m.in. zawodnicy ENCE, GamerLegion czy Apeks. Niefortunnie zawodnicy tych zespołów zdążyli odpaść z turnieju zanim doczekali się swoich naklejek w grze, bowiem te pojawiły się dopiero po zakończeniu pierwszej fazy Majora.

I właśnie jeden z zawodników Apeks postanowił to wykorzystać w świetny sposób. Styko, bo o nim mowa, zadeklarował że przekaże 20% pieniędzy uzyskanych z jego naklejek. Słowak stwierdził, że to będzie najlepszy sposób, by nie tylko pomóc, ale też zwrócić uwagę na problem, który nie do końca wystarczająco jest poruszany w Esporcie.

Esport a zdrowie psychiczne

Styko wymienił dwie tragiczne sytuacje, które miały miejsce w świecie Esportu. Pierwszą była śmierć amerykańskiego zawodnika Cyn1ca, który odszedł tuż przed turniejem RMR, na który dostała się jego drużyna – BOSS. Amerykanie byli przez to zmuszeni do wycofania się z rozgrywek.

Drugą sytuacją, którą wymienił Styko była śmierć młodego zawodnika VALORANT, Twistena. Gracz ten zmagał się z problemami natury psychicznej i zdecydował się tym podzielić. Niestety, sam skończył tragicznie.

Naklejki z PGL Major mogą nieść pomoc dla innych

Styko zdecydował, że 10% pieniędzy uzyskanych z naklejek przekaże rodzinie Cyn1ca, by pomóc im pozbierać się po stracie , a drugie 10% trafi do fundacji założonej przez rodzinę Twistena. Fundacja ta ma na celu pomoc nastolatkom z problemami ze zdrowiem psychicznym.

 

Jeżeli zmagasz się z hejtem, znajdujesz się w kryzysie, w depresji lub zmagasz się z myślami samobójczymi wiedz, że możesz znaleźć bezpłatną pomoc. Poniżej umieszczamy listę miejsc, w których dyżurują psycholodzy i inni specjaliści, którzy są w stanie pomóc w wyjściu z kryzysu lub przekierować do odpowiednich miejsc pomocowych.
Poza konkretną pomocą ważna jest też zwykła, przyjazna rozmowa z kimś zaufanym.
W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
116 111 – Bezpłatnie • Całodobowo • 7 dni w tygodniu

Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym
800 70 2222 – Bezpłatnie • Całodobowo • 7 dni w tygodniu