Respawn.pl

SunPayus z nagrodą MVP IEM Dallas

Autor: Krzysztof Sarna

IEM Dallas 2023 zakończony, ale jeszcze przez “sekundę” będziemy się mu przyglądać. Tym razem, klasycznie zresztą jak po każdym turnieju uwagę zwrócimy na najlepszego gracza całego wydarzenia. Nagrodę MVP zainkasował reprezentant mistrzowskiej ekipy, Alvaro “SunPayus” Garcia. 

SunPayus ze swoim pierwszym MVP w karierze

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, co wydarzyło się minionego wieczora, już pędzimy ze szczęśliwymi wieściami, również dla Polski! ENCE pokonało w wielkim finale Intel Extreme Masters MOUZ i tym samym po paśmie sporej ilości przegranych finałów i półfinałów wzniosło w górę puchar. Wśród szczęśliwej piątki nie mogło zabraknąć Pawła “dychy” Dychy. Jeśli chodzi natomiast o najlepszego gracza nie tylko tej formacji, ale i całego turnieju to okazał się nim Garcia.

CZYTAJ TAKŻE: Gala HIGH League 7 się nie odbędzie!

Hiszpan wraz ze swoimi kolegami rozegrał łącznie jedenaście map. Na jednej z nich tylko miał “czerwony” rating wraz z ujemnym K-D. Mowa tu o Mirage’u w półfinale przeciwko FaZe Clanowi – 0.60, a także stosunek zabójstw do śmierci 10-17. Najlepszy z kolei był Nuke w pojedynku przeciwko Complexity Gaming, kiedy to 24-latek wykręcił rating 1.80.

Warto także wspomnieć, że SunPayus jest pierwszym Hiszpanem, który zdobył tytuł MVP. Ogólny rating tego zawodnika to 1.27. Garcia zdobywał średnio na rundę 0,79 zabójstw. 

Jego największymi przeciwnikami w wyścigu o tytuł MVP był David “frozen” Čerňanský, który przed rozpoczęciem niedzielnego, wielkiego finału mógł się poszczycić równie imponującymi statystykami.