Respawn.pl

Super Mario Run pobrane 50 milionów razy – tylko na iOS!

Autor: Sergiusz Lelakowski

W tym roku nie ma co liczyć na ważne e-sportowe wydarzenia. Co innego jeśli chodzi o gry wideo. Super Mario Run, czyli nowa gra Nintendo na smartfony może pochwalić się rewelacyjnymi wynikami.

 

Zwykle nie piszemy o grach mobilnych, ale w tym wypadku warto o nich wspomnieć. Konkretnie o Super Mario Run – nowej grze z najbardziej znanej serii na świecie. To typowy “endless runner”, w którym Mario cały czas biegnie w prawo, a gracz ma za zadanie stukać w ekran, by wywołać odpowiednie czynności.

Prostota przyciągnęła do gry aż 50 milionów graczy – i to tylko na system iOS. Na telefony i tablety z systemem android gra ukaże się w 2017 roku.

Wcześniej w tym roku ukazało się Pokemon GO. Podległe pod Nintendo studio Niantic zrewolucjonizowało rynek gier mobilnych, pobijając wszelkie rekordy. Chociaż w Polsce gra nie cieszy się aż tak dużą popularnością jak przy starcie, to wciąż aplikacji używa masa osób na świecie. Jak będzie tym razem – zobaczymy po premierze na systemy Android. Super Mario Run to przyzwoita produkcja, zgarniająca całkiem niezłe oceny.