Respawn.pl

syrsoN zagra w jednym składzie z F1ku? Niemiec ma kilka ofert!

Autor: Maks Bartosik
syrsoN BiG

Pojawiły się kolejne doniesienia o potencjalnych transferach na profesjonalnej scenie CS:GO. Według nich, syrsoN otrzymał w ostatnim czasie kilka ofert, w tym od OG!

Florian “syrsoN” Rische od lutego przebywa na ławce rezerwowych w BIG, po tym jak sam poprosił o odsunięcie go od składu niemieckiej organizacji. Niemiecki snajper podjął tę decyzję po zakończeniu IEM Katowice 2023, po tym jak jego formacja zakończyła swój udział w tym prestiżowym turnieju na etapie fazy grupowej. Miejsce syrsoNa w składzie BIG zajął Marcel “⁠hyped⁠ Köhn, który już na stałe występuje w barwach niemieckiej organizacji.

Po ponad trzech miesięcy ciszy medialnej wokół syrsoNa, w końcu pojawiły się informacje dotyczące jego przyszłości. Według portalu blix.gg, niemiecki snajper otrzymał ostatnio oferty od kilku drużyn. Wśród nich blix.gg wymienia m.in. Team Falcons oraz OG. Jeśli doniesienia o potencjalnym transferze syrsoNa się potwierdzą, to oznaczać będzie to rozstanie Niemca z BIG po ponad trzech latach spędzonych w organizacji.

Informacje o ofercie z OG pokrywałyby się częściowo z ostatnimi doniesieniami, jakoby OG planowało przebudowę swojego składu. Problem w tym, że według wspomnianych doniesień, w składzie OG mieli pozostać F1ku i Degster, który jest nominalnym snajperem. Potencjalne dołączenie syrsoNa może oznaczać, że europejska formacja zdecyduje się na grę z dwoma snajperami.