Respawn.pl

tiziaN powraca po przerwie! “Na razie nie rezygnuję z CS-a”

Autor: Marcin Kapusta

Jeden z najbardziej utytułowanych graczy CS:GO znad Renu powrócił po sześciu miesiącach nieaktywności. Zadeklarował, że będzie kontynuował esportową karierę!

Tizian “tiziaN” Feldbusch w sierpniu ubiegłego roku stracił angaż w wyjściowym składzie BIG na rzecz Nilsa “k1to” Gruhne.  26-latek poinformował, że nadal będzie figurował w strukturach berlińskiej organizacji, lecz na innym stanowisku. Wszyscy spodziewali się, że zostanie zdegradowany do akademii BIG. I faktycznie początkowo występował w młodzieżowym zespole w szóstym sezonie WePlay! Academy League, jednak po zakończeniu zmagań słuch o nim zaginął. Na serwer wrócił 9 lutego i wspomógł BIG Academy w ramach zimowej edycji Elisa Invitational 2023. Podopieczni Tugaya “TuGuXa” Keskina w meczu inauguracyjnym uznali wyższość Endpoint Miłosza “mhL-a” Knasiaka. Trzy dni później (tj. 12 lutego) tiziaN ogłosił, że spożytkował wolny czas na regenerację i jest gotowy na nowe wyzwania.

Podczas mojej sześciomiesięcznej przerwy od profesjonalnej rywalizacji miałem dużo czasu na przemyślenie swojej kariery i przyszłości. Zdecydowałem, że na razie nie zrezygnuję z Counter-Strike’a. Dam sobie jeszcze jedną szansę, aby zbudować wspaniałe fundamenty składające się z tworzenia rutyn wokół mojej gry i codziennego życia. Skupiając się na ułożeniu swojego harmonogramu dziennego, wliczając sport, dobre odżywianie i szlifowanie swoich umiejętności w CS-ie, jak również integrując widzów na streamach, chcę powiedzieć, że znów odnalazłem swoją pasję. Zrobię wszystko, aby przekroczyć moje i Wasze oczekiwania.” – oświadczył tiziaN za pośrednictwem TwitLongera.

tiziaN to jeden z najbardziej utytułowanych niemieckich graczy CS:GO, który swoją profesjonalną karierę rozpoczął w 2012 roku. W swoim esportowym dorobku posiada epizody w uznanych klubach znad Renu, takich jak mousesports, ALTERNATE aTTaX czy BIG. Z tym ostatnim związany jest od pięciu lat i pod jego banderą sięgnął po mnóstwo prestiżowych osiągnięć. Do najważniejszych należą: triumfy w DreamHack Open Leipzig 2018, DreamHack Masters Spring 2020 Europe, cs_summit 6 Europe, DreamHack Open Summer 2020 Europe, FunSpark ULTI 2020, Roobet Cup, a także wicemistrzostwo ESL One Cologne 2018.