Respawn.pl

Ultradesk Freeze jako nowoczesne biurko gamingowe!

Autor: Marcin Skrętkowicz

Kilkanaście dni temu otrzymałem biurko, ale nie takie zwykłe a skierowane dla graczy. Brzmi to dość komicznie ale tak jest. Jaka jest różnica między zwykłym meblowym biurkiem, a biurkiem gamingowym od Ultradesk? Tego dowiecie się w poniższym tekście.

Wiadome jest, że biurko ma praktycznie każdy. Służy ono nie tylko jako “podstawka” dla komputera, ale jako niezbędny mebel dla ucznia, pracownika biurowego etc. Wiadomy jest również fakt, że wszystko można zrobić “dla graczy” zwłaszcza w dzisiejszych czasach, więc gamingowe biurko kompletnie nie zaskakuje, zwłaszcza że nie jest to żadna nowość na rynku konsumenckim. Dlatego też postanowiliśmy sprawdzić biurko od Ultradesk – model Freeze. Na samym początku jednak przedstawimy firmę.

ULTRADESK to polska marka, której właścicielem jest firma CYBERLEVEL. Poprzez zerwanie z przestarzałymi konwencjami oraz wprowadzanie nowych pomysłów technologicznych, chce projektować pełne innowacji biurka gamingowe najwyższej klasy. Każdy przyszły produkt konsultowany jest z czołowymi, europejskimi e-sportowcami, którzy odnoszą sukcesy w prestiżowych ligach i turniejach. Dzięki temu powstają naprawdę dojrzałe koncepcje. Utalentowani inżynierowie oraz projektanci mebli zatrudnieni w firmie, skupiają się na komponowaniu ergonomicznych kształtów. Nawet po kilku godzinach, gracz ma się czuć tak, jakby dopiero przed chwilą usiadł przed komputerem. Biurka dla graczy marki ULTRADESK oferują inteligentne funkcje pulpitu, efektowne podświetlenie LED oraz wartościowe akcesoria. Firma może pochwalić się długą listą przydatnych patentów. Jako producent rygorystycznie przestrzega surowych norm oraz kładzie nacisk na wzorową jakość surowców. Zakupione biurko gamingowe musi wytrzymać nawet najgorętszy temperament gracza oraz być eksploatowane przez długi czas. Dlatego ULTRADESK testuje prototypy biurek w różnych konfiguracjach przez okres roku do dwóch lat, zanim będą gotowe do produkcji.

Ultradesk Freeze:

Wspomniane biurko jest duże i nie ma typowej wielkości powierzchni blatu. Jest to odpowiednio 140 centymetrów szerokości oraz 70 centymetrów długości. Spokojnie taka powierzchnia starczy na postawienie typowych 3 monitorów komputerowych oraz na inne dodatki np. podstawkę pod słuchawki czy pady. Samo biurko wykonane jest z solidnych aluminiowych nóżek w kolorze czarnym, ze strukturą szczotkowanego aluminium. Ów nóżki są połączone ze stalową ramą pod blatem. Płyta i tu ciekawostka.. wykonana jest z hartowanego szkła ultra-glass.

Ultradesk Freeze 3

Ultradesk Freeze 2

Ultradesk Freeze 5

Ultradesk Freeze 6

Ultradesk Freeze 8

Oczywiście jak na gamingowy produkt nie mogło zabraknąć podświetlenia LED. Przy tym modelu zastosowano podświetlenie LED RGB PRISMATIC. Oferuje on 6 statycznych kolorów do wyboru oraz tryb specjalny “aurora”. W sumie dostępne są 4 różne tryby podświetlenia. Elementy systemu LED zostały zamontowane nie tylko pod szklanym blatem, ale także w obu nogach. W związku z tym firma Ultradesk przygotowała wygodny pilot do konfiguracji podświetlenia. Wspomnę tutaj, że ów podświetlenie nie podłączamy kablem USB do komputera, a załączonym zasilaczem sieciowym.

Ultradesk Freeze 15

Ultradesk Freeze 16

Ultradesk Freeze 17

Ultradesk Freeze 18

Ultradesk Freeze 25

Ultradesk Freeze 26

Ultradesk Freeze 19

Ultradesk Freeze 20

Biurko ma bardzo nowoczesny wygląd. Zastosowanie szczotkowanego aluminium z szklanym blatem to dość ciekawe połączenie. Wiele osób z pewnością będzie się zastanawiać jak bardzo taka konstrukcja jest wytrzymała. Osobiście nie wiem, nie sprawdzałem i wolę nie sprawdzać. Raczej gracze, którzy mają skłonności do rzucania słuchawkami czy też uderzaniem myszką o blat po przegranej rundzie musieliby się dwa razy zastanowić nad wyborem tegoż biurka.

Ultradesk Freeze 23

Ultradesk Freeze 24

Ultradesk Freeze 22

Biurko to tak naprawdę stelaż z blatem, więc próżno tutaj szukać szafeczki, szufladek etc. Ze względu na zastosowanie szklanego blatu nie znajdziemy tutaj rozwiązania antysplątaniowego na kable. Natomiast producent pomyślał o podstawce na kable. Cóż.. nie do końca przemyślano sprawę z umiejscowieniem tej funkcjonalności. Zamontować ja możemy tylko po drugiej stronie biurka i to na środku. Słabo, bo przez ten fakt nie możemy zastosować przykręcanej łapy na monitory. Na szczęście nie musimy tej podstawki przykręcać.

Jak z zarządzaniem kabli? Do zestawu dołączone są opaski zaciskowe z możliwością przyklejenia ich w każde miejsce – rozwiązanie proste i skuteczne. Dzięki temu nie będziemy mieli bałaganu z kablami i z tego ucieszą się osoby, które naprawdę cenią sobie porządek.

Czy biurko gamingowe od Ultradesk to dobry pomysł?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Biurka mają to do siebie, że muszą się podobać oraz pasować do reszty wystroju danego pomieszczenia. W każdym razie Ultradesk Freeze to bardzo modna konstrukcja. Zastosowanie szklanego blatu z pewnością będzie pasować do większości pomieszczeń. Gorzej z nogami, bo raczej ciężko będzie postawić takie biurko w jasnym pokoju z jasnymi meblami. Dodatkowo nie ma problemu, aby na biurko postawić cały zestaw komputerowy – coraz więcej graczy posiada trzy monitory i tutaj bez problemu je zmieścimy i postawimy.

Na pewno przydałaby się opcja podnoszenia oraz obniżania biurka przynajmniej o te +/- 15 cm. Podsumowując jest to stanowisko do gier, które mogę z czystym sumieniem polecić dla osób, które mają swój kącik gracza.

[review]