Respawn.pl

Strona główna » VALORANT Champions bije rekord oglądalności

VALORANT Champions bije rekord oglądalności

Autor: Maciek Paszkiewicz

Jak podaje Esports Charts, Valorant pobił zeszłoroczny wynik dotyczący oglądalności mistrzostw świata o aż 38 procent w peaku. Na wstępnie trzeba jednak zaznaczyć, że są to ogólne dane, a nie dotyczące Polski – u nas było względnie przeciętnie.

W tamtym roku pierwsze mistrzostwa świata w Valoranta oglądało lekko ponad milion osób, które w finale kibicowały Acend lub Gambit. Niewątpliwie niemały udział w tym miała polska społeczność, gdyż barw Acend, późniejszych mistrzów świata, bronili zeek oraz starxo. Teraz jednak ten zespół nawet nie dostał się na same mistrzostwa, a także zwolnił zeeka. W samym turnieju głównym Valorant Champions nie wziął udział żaden Polak.

W finale rozgrywek brazylijskie LOUD zagrało z amerykańskim OpTic Gaming. Zawodnicy z południowej Ameryki nie mieli żadnych problemów z OpTic, które ograli aż 3:1. Sukces właśnie tego regionu niewątpliwie przyczynił się do wzrostu oglądalności, gdyż Valorant Champions znacząco podniósł poprzeczkę. W peaku miał aż 1 505 804 oglądających, co daje wynik wyższy o 38 procent względem tego, co było przed rokiem.

CZYTAJ TAKŻE: znamy ocenę Lewandowskiego w FIFA 23

Jakby tego było mało, to średnia widzów także wzrosła o 44 procent, a łączna liczba obejrzanych godzin o 38 procent. Na załączonej wyżej grafice możemy porównać wyniki rok do roku. Jak będzie w przyszłym roku? Biorąc pod uwagę, że Riot ogłosił, iż wprowadza franczyze do swoich lig, co jak wiemy na przykładzie League of Legend, nie jest najlepszym rozwiązaniem dla poziomu rozgrywek.