Respawn.pl

Valve rozesłało listy do stron hazardowych

Autor: Sergiusz Lelakowski

Afery hazardowej ciąg dalszy. Niedawno informowaliśmy Was o oficjalnym stanowisku Valve w tej sprawie. Dzisiaj poznaliśmy treść listu wysłanego do największych serwisów tego typu.

Jeśli z jakiegoś powodu całkowicie przespaliście ostatnie dni, wybuchła afera hazardowa, która bardzo dokładnie została opisana tutajW mocnym skrócie – po kilku zawirowaniach Valve opublikowało oświadczenie, że wykorzystywanie ich infrastruktury do tworzenia komercyjnych stron hazardowych jest w świetle ich regulaminu nielegalne i będą przypominać o tym listownie. Do słów twórców Steam dołączył się serwis Twitch.tv, dodając, że streamowanie rozgrywki z “łamania regulaminu firm trzecich” będzie łamaniem także ich zasad.

Dzisiaj największe strony hazardowe otrzymały oficjalny list, w którym Valve “delikatnie” prosi ich o zamknięcie swojej strony. W treści dokumentu znajduje się wpis, że podane strony mają 10 dni na zamknięcie swojej działalności, w przeciwnym razie będą ścigać ich właścicieli wszystkimi dostępnymi sposobami – wliczając w to ograniczenie kont Steam. Oryginalną treść dokumentu znajdziecie klikając w ten link, a rozpowszechnił go serwis CSGOBig na swoim twitterze – uznajmy więc, że jest to dowód jego wiarygodności.

https://twitter.com/CSGOBig/status/755582269134286848

Wygląda na to, że to jeszcze nie koniec. Jak na moje oko, podane w dokumencie serwisy to sami giganci. Na samym szczycie listy znajduje się CSGOLounge – najpopularniejszy serwis do obstawiania skinów w sieci. Swego czasu sponsorowali oni kilka turniejów, a więc promowali e-sport. Czyżby nadchodził ich koniec?

Podane w dokumencie serwisy są zaledwie ułamkiem tego, co znajduje się w internecie. Czy to oznacza początek krucjaty Valve, czy może tylko działanie na pokaz?