Respawn.pl

Vitality i FaZe również zwycięskie w czwartym dniu IEM Katowice 2023!

Autor: Maks Bartosik
Karrigan

Kolejne dwa mecze fazy grupowej IEM Katowice 2023 już za nami! Vitality podejmowało w Ninjas In Pyjamas, a FaZe mierzyło się z Spirit.

Po tym jak w pierwszych meczach Natus Vincere pokonało Cloud 9, a G2 bez większych problemów rozprawiło się z BiG, do walki o pierwszą wygraną stanęły cztery kolejne zespoły: Vitality i NiP oraz FaZe i Spirit.

FaZe – Spirit

FaZe swoje spotkanie z Spirit rozpoczęło w dobry sposób. Karrigan i spółka zaczęli zmagania w Katowicach od Ancienta wybranego przez Spirit. FaZe już w pierwszej połowie dominowało rywali i wygrywając 12 rund po stronie CT. Po zmianie stron Spirit nie nawiązało walki i już po chwili na czacie pojawiło się GG, a FaZe wygrało 16:5.

Drugą mapą był Nuke, który był wyborem FaZe. Tutaj Spirit już pokazało się z o wiele lepszej strony, jednak to dalej było za mało na obrońców tytułu sprzed roku. FaZe swoją mapę wygrało 16:12 i awansowało do kolejnej rundy górnej drabinki.

Vitality – Ninjas In Pyjamas

W drugim meczu Vitality mierzyło się z Ninjas In Pyjamas. Pierwszą mapą był Mirage, który wybrali zawodnicy NiP, jednak nie przeszkodziło to Vitality w zgarnięciu tej mapy. Vitality wygrało 16:10 i do własnej mapy przystępowało z przewagą mapy.

A tą było Inferno, czyli wybór Zywoo i spółki. Francusko-duńska formacja kontynuowała świetną grę z pierwszej mapy i nie dali NiP większych szans. Vitality Inferno wygrało wynikiem 16:9 i rozpoczęło IEM Katowice 2023 w bardzo dobrym stylu.

Kolejne spotkania już za chwilę!

O 19:30 czekają nas kolejne spotkania pierwszego dnia fazy grupowej IEM Katowice 2023. Zmierzą się w nich Liquid z IHC oraz MOUZ i OG z F1ku w składzie. Więcej o kolejnych meczach przeczytacie tutaj.