Respawn.pl

Vitality liderem rankingu HLTV! Wielki awans Singularity

Autor: Krzysztof Sarna

Gamers8 za nami, tak więc pora zajrzeć do światowego rankingu HLTV. A w nim aż roi się od zmian. Nie ma na co narzekać, jeśli chodzi o przetasowania w czołowej dziesiątce. Team Vitality stał się nowym liderem zestawienia, ale nie ma się czemu dziwić. Mistrzostwo tak wielkiego turnieju całkowicie przyczyniło się do takiego stanu rzeczy.

Vitality na tronie

Przypomnijmy, że w minioną niedzielę Team Vitality pokonał w wielkim finale Gamers8 po pełnej serii ENCE. Tym samym organizacja znad Sekwany zawitała na pierwszą lokatę, spychając jednocześnie Heroic. Pozycjami wymieniły się również ENCE oraz G2 Esports na korzyść “Ośmiornic”. Paweł “dycha” Dycha i jego koledzy mogą cieszyć się z najniższego stopnia podium. W gronie najlepszych dziesięciu formacji doszło do jeszcze jednej wymiany pozycji, a chodzi tu konkretnie o GamerLegion oraz Cloud9. Od teraz Frederik “acoR” Gyldstrand i jego koledzy są siódmą siłą świata.

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. Team Vitality (+1)
 2. Heroic (-1)
 3. ENCE (+1)
 4. G2 Esports (-1)
 5. FaZe Clan
 6. Astralis
 7. GamerLegion (+1)
 8. Cloud9 (-1)
 9. Natus Vincere
 10. MOUZ

CZYTAJ TAKŻE: Wykasuj swoje dane z internetu, czyli Incogni

Na polskiej scenie nadal bez zmian, jeśli chodzi o najlepszą formację. 9INE pozostało na osiemnastej pozycji. ORKS natomiast spadło o cztery lokaty, podczas gdy ThunderFlash awansowało o jedenaście i jest na 52. Również los kogutos zaliczyło dodatnie notowanie, dzięki któremu znajduje się w TOP60. Anonymo także jest w tym gronie, ale pozostało na miejscu z ubiegłego poniedziałku. Pompa Team jest dwa umiejscowienia wyżej. PGE Turów Zgorzelec z kolei spadł aż o osiem posad. Największy awans zaliczyło Singularity, bo aż o 31 położeń, co sprawiło, że Karol “virtuoso” Wrześniewski i jego koledzy są w TOP110. Najlepszą dziewiątkę polskich formacji zamyka NAVI Javelins na 176. pozycji. 

Najlepsza dziewiątka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 18. 9INE
 • 48. ORKS (-4)
 • 52. ThunderFlash (+11)
 • 54. los kogutos (+6)
 • 58. Anonymo Esports 
 • 76. Pompa Team (+2)
 • 88. PGE Turów Zgorzelec (-8)
 • 108. Singularity (+31)
 • 176. NAVI Javelins (-3)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 28 sierpnia.