Respawn.pl

Walka o finał Majora! Zagrają m.in. gracze NEO i TaZa

Autor: Krzysztof Sarna
NEO FaZe Clan

Już tylko trzy spotkania dzielą nas od poznania pierwszego mistrza pierwszego w historii Counter-Strike’a 2 Majora. Na placu boju są już tylko cztery drużyny, a po sobotnich półfinałach pozostaną tylko dwie. Co dla polskich kibiców najważniejsze – są jeszcze polskie akcenty. O przepustkę do finału zagrają m.in. gracze Filipa “NEO” Kubskiego oraz Wiktora “TaZa” Wojtasa. 

Finał podopiecznych NEO i TaZa realny!

Faktem jest, że pierwszy Major w Counter-Strike’u 2 zmierza wielkimi krokami do końca. Jak na razie brakowało spotkań, które obfitowałyby w wiele emocji. Odstęp od tej reguły stanowi jedynie konfrontacja z udziałem Teamu Spirit i FaZe Clanu. Pozostałe trzy spotkania zakończyły się po dwóch mapach, dlatego też mamy niemałe nadzieje na to, że sobotnie półfinały będą bardziej zacięte, aniżeli większość ćwierćfinałów.

Na początek FaZe i Vitality

Jako pierwsi na serwerze zameldują się reprezentanci Teamu Vitality oraz FaZe Clanu. Do startu półfinałowej rywalizacji dojdzie o godzinie 17:00. “Pszczoły” nie “spociły” się w ćwierćfinale, pokonując Cloud9 2:0, a na mapach kolejno do: 8 i 2. Zdecydowanie inaczej było w przypadku podopiecznych NEO, którzy dokonali czegoś wręcz niemożliwego, pokonując niezatrzymany dotychczas Team Spirit 2:1. Niemniej jednak pojedynek ten pochłonął obydwie drużyny wiele energii, a na drugiej i trzeciej mapie potrzebne były dogrywki. Takie zwycięstwo i zarazem rewanż za finał IEM Katowice 2024 na pewno musiało mocno zbudować Finna “karrigana” Andersena i spółkę.

CZYTAJ TAKŻE: Kibice wbiegli na scenę i zniszczyli trofeum PGL Major!

Zanosi się na to, że ten półfinał może przypominać ten pomiędzy Spirit a FaZe. Organizacja ze Stanów Zjednoczonych otwiera w końcu światowy ranking HLTV, natomiast ta znad Sekwany jest w nim trzecia. Zespoły te zagrają ze sobą po raz pierwszy w 2024 roku, a ostatnia inch konfrontacja miała miejsce w połowie grudnia minionego roku podczas BLAST Premier World Final. Wówczas był to wielki finał tych zmagań, niemniej jednak należy mieć na uwadze, że FaZe było świeżo po zmianie w składzie, a od tamtego momentu znacznie poprawiło swoją grę. Za faworyta, ale też niewielkiego tych zawodów należy uznać FaZe. 

“Polski” finał możliwy!

Ewentualny, “polski” finał z udziałem NEO i TaZa stanowiłby niezwykłą gratkę przede wszystkim dla kibiców z Polski, którzy nieprzerwanie pamiętają grę obu panów w HONORIS czy Virtus.pro. Takie starcie miało już miejsce w ćwierćfinale IEM Katowice 2024, wówczas FaZe wygrało 2:0. Zanim jednak będziemy rozwodzić się nad takim starciem, obydwie drużyny muszą najpierw zwyciężyć swoje półfinały. Gracze Wojtasa na swojej drodze do finału posiadają Natus Vincere, które pokonało Eternal Fire 2:0. “Samuraje” z kolei okazały się lepsze od MOUZ, chociaż to “myszy” stawiane były w roli faworyta przed tym pojedynkiem. G2 jednak w ćwierćfinale, jak i półfinale mierzyło i mierzyć się będzie z sąsiadami w światowym rankingu HLTV. Nikola “NiKo” Kovač i jego koledzy zagrają teraz 6. w światowym notowaniu HLTV Natus Vincere, które sprawia wrażenie nieco niepozornego i trudno było rokować, czy organizacja z Ukrainy dotrze do półfinału, czy też nie. 

CZYTAJ TAKŻE: Pasha dojechał do Kopenhagi! Przejechał ponad 1000 kilometrów!

Jedno jest pewne. W tym meczu może wydarzyć się absolutnie wszystko. Obydwie drużyny miały już okazję w bieżącym roku spotkać się kilkukrotnie. Do dwóch meczów doszło podczas BLAST Premier Spring Groups. Za pierwszym razem Na’Vi triumfowało 2:1, a za drugim 2:0. Ponadto podczas trwającego PGL Majora w Kopenhadze Natus Vincere wygrało 13:11 na Nuke’u. Tak więc bilans ostatnich starć jest bezwzględny dla G2, chociaż eksperci typują w tym przypadku zwycięstwo podopiecznych TaZa.

Harmonogram sobotnich półfinałów PGL CS Major Kopenhaga 2024 prezentuje się następująco:

17:00 | Team Vitality vs. FaZe Clan – BO3 

20:00 | Natus Vincere vs. G2 Esports – BO3

Transmisję z polskim komentarzem można obejrzeć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch oraz Youtube. Po więcej informacji o PGL Major Kopenhaga 2024 zapraszamy do dedykowanej relacji. Partnerami pierwszego w historii Majora w CS2 są marki, które od dawna są mecenasami esportu i wspierają rozwój tej dziedziny na wielu szczeblach, a są to: logitech G, adidas, AMD, KFC, LV BET, Grześki, eobuwie, Modivo oraz Quersus. Pierwszy krok w esportową społeczność stawia marka INEA. Za realizację transmisji odpowiedzialny jest zespół GX Studio. Natomiast patronat medialny objął serwis Respawn.pl.