Respawn.pl

WESG: Kinguin w półfinale!

Autor: Sergiusz Lelakowski

Kinguin wykorzystało swoją szansę. Polska drużyna w ćwierćfinale pokonała Epsilon eSports 2:1, dołączając tym samym do Virtus.pro w walce o finał WESG.

 

Na początku cache wydawało się, że Kinguin jest w stanie pewnie wygrać wybraną przez siebie mapę. Polacy dość łatwo wygrali pierwsze pięć rund. Od tego momentu jednak Epsilon eSports zaczął punktować, coraz lepiej radząc sobie z atakami rywali. Dzięki temu Szwedzi przegrali połowę zaledwie jedną rundą. Podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego wygrali co prawda drugą odsłonę pistoletową, lecz następnie stracili aż sześć rund z rzędu, stawiając się w trudnym położeniu. Od stanu 11:15 polska drużyna zrobiła udany comeback, doprowadzając do dogrywki. W niej jednak lepsi okazali się gracze Epsilon, którzy tym samym objęli prowadzenie w spotkaniu.

Po złym starcie “overpassa” (1:3), polska drużyna szybko wyciągnęła wnioski, zaliczając świetną serie ośmiu wygranych rund z rzędu. Szwedzka formacja miała spore problemy z przedostaniem się na bombside’y, dlatego na stronę broniącą przechodziła ona z wynikiem 11:4. William “draken” Sundin i spółka zgarnęli na swoje konto kolejną “pistoletówkę”, po czym dołożyli jeszcze dwa punkty. “Pingwiny” nie pozwoliły jednak oponentom zbliżyć się do siebie, cały czas kontrolując wynik (12:7). Grzegorz “szpero” Dziamałek wraz z kolegami zdominował przeciwników, pewnie doprowadzając do decydującej mapy.

Cobblestone zaczął się lepiej dla Epsilonu, który pewnie wygrał pierwszą rundę. W kolejnej odsłonie kapitalnym zagraniem popisał się Michał “MICHU” Müller, co pozwoliło Polakom zgarnąć punkt, by rozpocząć tym samym serie 9 rund z rzędu. Szwedzka drużyna w końcu przełamała złą passę, lecz wciąż to Kinguin było stroną dominującą (11:4). Gracze prowadzeni przez Christiana “chrille’a” Lindberga radziło sobie po stronie atakującej dużo lepiej, konsekwentnie zmniejszając dystans (11:9). Od tego momentu na mapie dominowała już jednak tylko polska formacja, która zapewniła sobie awans do najlepszej czwórki turnieju.

Kinguin – Epsilon eSports 2:1 (17:19 – cache, 16:8 – overpass, 16:9 – cobblestone)