Respawn.pl

Wtorek z pięcioma potyczkami polskich ekip

Autor: Krzysztof Sarna

Wtorek będzie pracowitym dniem dla zespołów z Polski. Formacje znad Wisły rozegrają dziś łącznie pięć spotkań na arenie międzynarodowej. Dla Biało-Czerwonych kibiców z pewnością nudy nie przewidziano. Tak świetnie się złożyło, że harmonogram został wypełniony od poranka do wieczora.

Pracowity wtorek

Wszystko rozpocznie się o godzinie 10:00, kiedy to Singularity spotka się z KS. Jest to starcie w ramach ćwierćfinału górnej drabinki piątego sezonu European Pro League 2nd Division. Na papierze zapowiadają się ciekawe zawody, ponieważ różnica w światowym rankingu HLTV pomiędzy tymi dwiema ekipami wcale nie jest wielka. Singularity plasuje się na 139. pozycji, podczas gdy KS jest 114. 

Sporo osób czekać będzie na godzinę 12:30, kiedy to na serwerze zamelduje się Pompa Team. Wszak będzie to oficjalny debiut dopiero co ogłoszonego wczoraj składu. Przypomnijmy, że na pokładzie znalazł się m.in. Janusz “Snax” Pogorzelski. Na sam start organizacji Szymona “IsAmU” Kasprzyka przyjdzie się mierzyć z Enterprise. Zawody odbędą się na tym samym szczeblu i w ramach tego samego turnieju, co Singulairty. 

CZYTAJ TAKŻE: Przemyślana skrzynka? Recenzja obudowy Cooler Master MasterBox TD500 Mesh V2

Kolejne starcia wystartują nieco później. O godzinie 16:30 naprzeciwko siebie staną reprezentanci los kogutos i EYEBALLERS. To będzie zarazem ich pierwszy mecz w CCT North Europe Series 7. Potyczkę tę można traktować jako należącą do tych “na szczycie”. W końcu obie formacje prezentują solidnego CS-a, co odzwierciedlają 60. i 54. posada. Czy jednak strata sześciu miejsc do Szwedów będzie miała jakiekolwiek znaczenie w przypadku tej konfrontacji? Niewiele na to wskazuje.

O godzinie 17:00 ORKS zagra z Eternal Fire o awans do fazy play-off Pinnacle Cup V. Zespoły te posiadają bilans 2-1 i już dziś któryś z nich może przypieczętować udział w etapie pucharowym. Turcy jak na razie ulegli los kogutos, ale pokonali OM i 9 Pandas. Z kolei “Orkowie” wygrali z ARCRED i OG Esports, ale nie znaleźli sposobu na ECSTATIC. Nie będzie to łatwa przeprawa dla Patryka “olimpa” Woźniaka i jego kolegów.

Na zamknięcie wtorku dojdzie jeszcze do boju pomiędzy ARCRED i ThunderFlash. Mówimy tu o decydującym meczu rozgrywek CCT East Europe Series 1. Obie ekipy posiadają bilans 2-2 i to już ostatnia szansa na to, by nie tylko pozostać w rozgrywkach, ale i walczyć z najlepszymi podczas fazy play-off. Podopieczni Kacpra “Rivena” Mitury ulegli Question Mark i 500. W międzyczasie na przemian wygrali z Nexus i Anonymo Esports. Jeśli mowa o pięćdziesiątej sile świata, to ta pokonała Entropiq i Preasy. Nie dała sobie finalnie rady z IKLĄ i Insilio.

Harmonogram wtorkowych spotkań polskich formacji prezentuje się następująco:

10:00 | KS vs. Singularity – BO3 [Transmisja]

12:30 | Pompa Team vs. Enterprise – BO3 [Transmisja]

16:30 | EYEBALLERS vs. los kogutos – BO3 [Transmisja]

17:00 | Eternal Fire vs. ORKS – BO3 [Transmisja]

18:00 | ARCRED vs. ThunderFlash – BO3 [Transmisja]