Respawn.pl

Halo Liquid? Za nami amerykański RMR – jak przebiegał i kto awansował na Majora?

Autor: Krzysztof Sarna
cadiaN Liquid amerykański rmr

Zakończył się turniej kwalifikacyjny do pierwszego Majora CS2, turniej RMR dla regionu amerykańskiego. Spośród szesnastu ekip rywalizujących w Meksyku jedynie pięć najlepszych awansować mogło do turnieju wspieranego przez Valve, który już za ponad tydzień rozpocznie się w stolicy Danii. Przyjrzymy się, jak przebiegał amerykański RMR, a także kto z niego awansował do zbliżającego się wielkimi krokami PGL Majora w Kopenhadze. 

Amerykański RMR dobiegł końca, znamy wszystkich uczestników Majora

W dniach 1-4 marca rozgrywał się turniej RMR dla drużyn z Ameryki. Finalnie rozegrano 25 spotkań, które spośród szesnastu drużyn walczących o awans na pierwszą imprezę w CS2 wspieraną przez Valve wyłoniły pięć najlepszych, które cieszą się z faktu i zarazem prawa gry na świetnie zapowiadającym się turnieju, które na dobre i długo zapisze się na kartach historii Counter-Strike’a.

Dwiema najlepszymi ekipami bezsprzecznie był Furia oraz Imperial, które wygrały mecz za meczem, kończąc eliminacje z bilansem 3-0. Tym samym awansowały one z dwóch pierwszych miejsc. Z kolei trzy pozostałe formacje, a więc Compleixty Gaming, Legacy oraz paiN Gaming w drodze po Majora przegrały po jednym meczu (końcowy bilans 3-1).

Kiedy jednak spoglądamy na wszystkie pięć formacji, które wywalczyły awans – trudno nie odnieść wrażenia, że brazylijskie ekipy królują na amerykańskiej scenie. Aż cztery spośród pięciu drużyn to w pełni brazylijskie składy. Jedynym odstępstwem w tym miejscu jest Complexity Gaming. Największe zaskoczenie stanowi Team Liquid, który w decydującym pojedynku uległ właśnie CoL. Sam rezultat niespodzianką nie jest, niemniej jednak brak nieobecność tego zespołu na Majorze już tak. Amerykański RMR najwyraźniej w świecie przerósł TL.

CZYTAJ TAKŻE: Enterprise przybliża się do TOP30 rankingu HLTV, Rebels jest o krok

Tak więc w Kopenhadze ujrzymy takie gwiazdy, jak Gabriela “FalleNa” Toledo czy Kaike “KSCERATO” Cerato reprezentujących barwy FURII. Kolejnymi przedstawicielami Kraju Kawy będą Henrique “HEN1” Teles i João “felps” Vasconcellos z Imperial. Nie zabraknie na serwerze istnej legendy, Marcelo “coldzery” Davida z Legacy. Sporym, miłym zaskoczeniem okazał się awans paiN, które zajmuje aktualnie 37. miejsce w światowym rankingu HLTV.

Poza Liquid Majora z perspektywy widza przeżyć będą musieli także chociażby gracze MIBR, NRG, a więc Damian “daps” Steele, Vincent “Brehze” Cayonte, Josh “oSee” Ohm czy Justin “FaNg” Coakley. Nawet te ekipy z Brazylii, które nie uzyskały przepustki na Majora, i tak zakończyły amerykański RMR na wyższych miejscach aniżeli formacje ze Stanów Zjednoczonych.

Ekipy, które awansowały na pierwszego Majora w CS2 prezentują się następująco:

  • FURIA
  • Imperial
  • Complexity Gaming
  • Legacy
  • paiN Gaming

Pierwsza faza, faza “opening” PGL Majora w Kopenhadze rozegra się w dniach 17-20 marca. Z kolei główny etap turnieju, wraz z fazą play-off trwać będzie od 21 do 31 marca. Transmisję wraz z polskim komentarzem będzie można śledzić na oficjalnych kanałach Twitch i YouTube Piotra “Izaka” Skowyrskiego.

Transmisję z polskim komentarzem można było obejrzeć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch oraz Youtube. Po więcej informacji o rozgrywkach na PGL Major Copenhagen 2024  RMR zapraszamy do dedykowanej relacji. Transmisja z polskim komentarzem najlepszych europejskich drużyn w turnieju kwalifikacyjnym do pierwszego Majora w CS 2 wspierana jest przez: logitech G, adidas, AMD, KFC, LV BET, Grześki, eobuwie, Modivo oraz Quersus. Swój pierwszych ruch w kierunku świata esportu stawia marka INEA. Transmisja realizowana jest przez GX Studio, a patronat medialny objął serwis Respawn.pl.