Respawn.pl

Zakończył karierę zawodnika i został performance coachem

Autor: Krzysztof Sarna
Spiidi

Wielu zawodników, nie tylko w Counter-Strike’u, którzy odwieszają myszkę na kołek, ale i w innych dyscyplinach sportu, którzy kończą zawodniczą karierę, decydują się jednak na pozostanie w nim, a nawet tej samej drużynie, ale w innej roli. Tak też jest w przypadku Timo “Spiidiego” Richtera, który dopiero co zakończył karierę gracza i stał się performance coachem.

Zakończył karierę zawodnika, ale nie ogólnego esportowca

Dopiero co informowaliśmy o zakończeniu kariery zawodnika w wykonaniu Spiidiego. Gracz pochodzący z Niemiec po dwunastu latach podjął decyzję o zejściu ze szczebla profesjonalnej rywalizacji. W tym okresie przywdziewał barwy takich organizacji jak mousesports, PENTA Sports, Sprout, cowana Gaming czy ALTERNATE aTTaX. Z grą w Counter-Strike’a pożegnał się w najlepszy z możliwych sposobów, a więc sięgając po ESL mistrzostwo Niemiec. 

Na ogłoszenie dalszych ruchów w wykonaniu 28-latka nie trzeba było długo czekać, wszak już na początku stycznia organizacja Sprout poinformowała, że Richter zasila jej szeregi jako performance coach. 

Jestem bardziej niż szczęśliwy, mogąc ogłosić, że wracam do Sprout. Po tym, jak spędziłem i rozegrałem tutaj połowę kariery, nie mogłem sobie wyobrazić bycia częścią lepszej organizacji. Dzięki Sprout mam możliwość zdobycia pierwszego doświadczenia z coachingu, które mogą być kolejnym krokiem w mojej karierze. Skupię się głównie na akademii, ale pomogę tam, gdzie będę potrzebny. Jeszcze raz wielkie dzięki dla ALTERNATE aTTaX za ostatni rok i ten ostatni turniej ze wszystkimi – powiedział Spiidi.

CZYTAJ TAKŻE: Najlepsi gracze 2023 roku według HLTV: 13. huNter-

Na ten moment na razie nie wiadomo jeszcze, jak kształtować się będzie skład akademii Sprout, wszak aktualnie na jej pokładzie znajduje się tylko dwóch graczy oraz trener – Mihaljo “Feed” Petrović. Zawodnicy natomiast to Mihai “fNk” Costache i Mason “Vacancy” Haines. 

Sprout z radością ogłasza powrót jednego z najbardziej znanych niemieckich graczy, pierwszego pokolenia Sprout, Timo “Spiidiego” Richtera. Dziewięciokrotny mistrz Niemiec i uczestnik Majora, we współpracy z obecną kadrą trenerską, odegra kluczową rolę w wizji Sporut, która zakłada bycie szklarnią esportowych talentów – czytamy w oficjalnym ogłoszeniu organizacji zza naszej zachodniej granicy. – Po znakomitej karierze w profesjonalnym gamingu i zakończeniu ery CS:GO jako najskuteczniejszy clutcher, przejście Spiidiego na stanowisko performance coacha zwiastuje rozdział w jego esportowej sadze. Mając niezrównane doświadczenie w rozegraniu największej liczby map i rozegranych rund, głównym celem Spiidiego jest wspieranie rozwoju osobistego wschodzących talentów Sprout w głównym zespole i akademii, wykorzystując swoje bogate doświadczenie do kultywowania przyszłych pretendentów Majora. Sprout oczekuje owoców tej współpracy, mając pewność, że pod okiem Spiidiego gracze organizacji rozwiną się nie tylko jako zawodnicy, ale także jako osobowości w świecie esportu – poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych niemiecka organizacja.