Respawn.pl

Znamy następcę Snaxa w GamerLegion

Autor: Krzysztof Sarna
ztr

Długo nie musieliśmy czekać na oficjalne ogłoszenie następcy Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego w szeregach GamerLegion. Organizacja wywodząca się z Niemiec postanowiła postawić na młodego Szweda z ciekawym CV. Ostatnim elementem układanki okazał się Erik “ztr” Gusatfsson. 

GamerLegion przedstawia następcę Snaxa

Luka w szeregach GamerLegion pojawiła się po tym, jak niespodziewanie Janusz “Snax” Pogorzelski przeniósł się do G2 Esports. Niespodziewanie przynajmniej w mainstreamowych oczach, wszak jeszcze wtedy, kiedy wymieniało się potencjalnych następców Rasmusa “HooXiego” Nielsena w szeregach “samurajów” nikt nawet nie śmiałby wymienić nicku Snaxa. Dlatego też sam transfer okazał się bombą. Choć trochę czasu zdążyło już upłynąć, o dołączeniu Polaka do zespołu prowadzonego przez Wiktora “TaZa” Wojtasa mówi się wciąż.

CZYTAJ TAKŻE: Z kim Snax zagra pierwszy mecz w barwach G2? Znamy harmonogram Esports World Cup

GamerLegion w związku z takim obrotem spraw również zmuszone było szukać nowego gracza. Organizacja z Niemiec postanowiła skorzystać z usług Erika “ztr-a” Gustafssona, który dotychczas przesiadywał na ławce rezerwowych Metizport. Taki stan rzeczy miał dokładnie miejsce od 22 maja bieżącego roku. CV 20-letniego Szweda jest relatywnie ciekawe, bowiem ten w przeszłości reprezentował barwy GODSENT, Young Ninjas czy też przez cztery miesiące był stand-inem w Ninjas in Pyjamas. Na swoim koncie posiada wicemistrzostwo trzeciego sezonu Flashpoint, półfinał 13. sezonu ESL Pro League czy mistrzostwo Global Esports Tour 202 oraz 6. sezonu WePlay Academy League.

CZYTAJ TAKŻE: Oficjalnie: Znamy nowy zespół nitr0!

Wraz z dołączeniem ztr-a do GamerLegion średnia wieku zespołu wynosi obecnie 19,8 lat. Podopieczni trenera Ashleya “asha” Battyego zajmują aktualnie 29. miejsce w światowym rankingu HLTV. Nie wiemy jeszcze, kiedy przyjdzie formacji tej oficjalnie zadebiutować w odświeżonym składzie. Jeżeli nie weźmie ona udziału w zawodach mniejszego kalibru, to do debiutu dojdzie w trakcie BLAST Premier Fall Groups. Impreza ta zaplanowana jest na 29 lipca – 4 sierpnia.

Obecny skład GamerLegion prezentuje się następująco:

  • Sebastian “volt” Maloș
  • Henrich “sl3nd” Hevesi
  • Andreas “aNdu” Maasing
  • Timur “FL4MUS” Marev
  • Erik “ztr” Gustafsson
  • Ashley “ash” Battye – trener