Respawn.pl

Znamy pierwszy turniej od ESL, który rozegra się na CS2!

Autor: Krzysztof Sarna

Wszyscy gracze Counter-Strike’a cieszą się już z faktu, że mogą grać w jego najnowszą odsłonę. Wiele osób zastanawiało się, kiedy organizatorzy turniejów zaczną wykorzystywać do swoich wydarzeń “dwójkę”. ESL już ogłosiło! Pierwszym dużym turniejem CS2 będzie IEM Sydney. Jednak inne, mniejsze rozgrywki od tej firmy rozpoczną się już za kilka dni. 

Wielkie rozgrywki CS2 po raz pierwszy podczas IEM Sydney

W związku z premierą CS2 wszystkie turnieje organizowane przez ESL zostaną przeniesione do nowej gry. Po raz pierwszy zmagania pod szyldem tej marki ujrzymy już 2 października, kiedy to rozpocznie się drugi sezon ESL ANZ Champs 2023. Przejście na Counter-Strike’a 2 to jednak nie wszystko. Electronic Sports League potwierdziło także, że każda mapa będzie rozgrywana w formacie MR12.  

Następnymi wydarzeniami będą kwalifikacje do ESL Challenger Jönköping (3 października), czwarty sezon ESL Impact League (4 października) oraz 46. sezon ESL Challenger League (5 października). Wyjątek stanowić będą trwające rozgrywki ESL Pro League oraz 46. sezon ESEA Advanced. I bardzo dobrze, ponieważ jeśli zawodnicy zaczęli rywalizację w CS:GO, to też niech w CS:GO ją dokończą, mając takie same szanse. 

CZYTAJ TAKŻE: Nowy sklep zawitał do menu CS2! Jak wygląda?

Pierwszym wielkim turniejem, do którego zawodnicy przystąpią już w CS2 będzie Intel Extreme Masters Sydney. Wydarzenie to zostanie rozegrane w dniach 16-22 października. W zmaganiach weźmie udział szesnaście zespołów, które powalczą o nagrody z łącznej puli ćwierć miliona dolarów. Najlepszy zespół zainkasuje sto tysięcy dolarów, a także zapewni sobie występ na IEM Katowice 2024. Na liście uczestników australijskiego turnieju widnieje m.in. Paweł “dycha” Dycha i jego koledzy z ENCE, podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego z FaZe Clanu, Kamil “siuhy” Szkaradek i spółka z MOUZ, a także Szymon “kRaSnaL” Mrozek reprezentujący barwy Monte. 

Jednakże pierwszymi wydarzeniami od ESL na CS2 organizowanymi “na już” będą ESEA oraz ESL Impact Cash Cups. To weekendowe wydarzenia, które dostępne są na platformie FACEIT.