Respawn.pl

Znamy zaproszone drużyny do 27. sezonu ESL Mistrzostw Polski

Autor: Krzysztof Sarna

Poznaliśmy formacje, które zostały zaproszone do głównego etapu rozgrywek oraz zamkniętego etapu kwalifikacji 27. sezonu ESL Mistrzostw Polski. O tytuł ostatniego ESL Mistrza Polski z pewnością zawalczy 9INE.

Zaproszone drużyny do ostatniego sezonu ESL Mistrzostw Polski

Do rozpoczęcia zamkniętych kwalifikacji do ostatniego w historii sezonu ESL Mistrzostw Polski nie zostało wiele czasu. Te wystartują 4 listopada. Poznaliśmy cztery zespoły, które na pewno w owych eliminacjach się pojawią i powalczą o awans do głównego turnieju. Organizatorzy dziką kartę przyznali następującym zespołom: Illuminar Gaming, PGE Turów Zgorzelec, Lodis oraz PACT. Do grona tych czterech ekip dołączą najlepsi z otwartych kwalifikacji, które zaplanowane są na 28 października.

Na tym jednak się nie kończy, ponieważ ESL Polska postanowiło rozesłać jeszcze cztery zaproszenia do głównego turnieju. Na pewno o końcowy tytuł zagrają: 9INE, Anonymo Esports, PALOMA i ThunderFlash.

CZYTAJ TAKŻE: NEO, czyli legenda kompletna

27. odsłona ESL MP kończąca legendarny cykl będzie zarazem pierwszą rozgrywaną w grze Counter-Strike 2. Zawodnicy na każdym stopniu zaawansowania, zarówno amatorzy, jak i weteranie sceny Counter-Strike, po raz ostatni mają szansę wykazać się w walce o mistrzostwo, prestiżowy puchar, udział w puli nagród w wysokości 50 000 złotych oraz awans na światowej sławy turniej – Intel Extreme Masters Katowice 2024.

Harmonogram 27. sezonu ESL Mistrzostw Polski prezentuje się następująco:

   • Otwarte kwalifikacje – 28.10
   • Zamknięte kwalifikacje – 4.11
   • Faza zasadnicza – 20-23.11
    • 8 drużyn będzie walczyć o awans do finałów w formacie drabinki podwójnej eliminacji
   • Półfinały – 25.11
    • 4 drużyny będą walczyć o awans do wielkiego finału w formacie BO3
   • Wielki finał – 26.11
    • Finał rozgrywany w formacie BO3

CZYTAJ TAKŻE: G2 nowym liderem rankingu HLTV! Awans FaZe i Complexity, debiut IHG

Otwarte kwalifikacje rozpoczną się 28 października, w sobotę, a link do zapisów znajduje się tutaj.

Od oficjalnej zmiany ESL Pro Series Poland na ESL Mistrzostwa Polski, kibice byli świadkami dwudziestu starć o mistrzostwo, w tym jednych rozgrywek kobiecych drużyn w 2019 roku. Łącznie czternaście organizacji zdobyło tytuł ESL Mistrza Polski – pośród nich znajdowały się takie drużyny jak Team Kinguin, AGO Esports, Wisła Kraków czy Illuminar Gaming. Z kolei za czasów ESL Pro Series Poland jednym ze zwycięzców był zespół Virtus.pro – Złota Piątka, która następnie zwyciężyła turniej rangi Major, ESL Major Series One Katowice 2014. Nadchodzi czas, by przekonać się na kartach historii jako ostatni triumfator cyklu – czytamy w komunikacie prasowym.

Źródło: materiały prasowe