Respawn.pl

G2 nowym liderem rankingu HLTV! Awans FaZe i Complexity, debiut IHG

Autor: Krzysztof Sarna

Aktualizacje światowego rankingu HLTV po wielkich turniejach zawsze wzbudzają ciekawość i nie inaczej jest tym razem, wszak jesteśmy jeszcze świeżo po zakończeniu pierwszego turnieju w CS2, IEM Sydney. Po mistrzostwo sięgnął FaZe Clan, który w finale spotkał się z Complexity. Obie te ekipy awansowały w notowaniu, a nowym liderem stało się G2. 

G2 najlepsze na świecie

“Samuraje” przegoniły Team Vitality ze światowego tronu. Po tym, jak organizacja znad Sekwany nie wyszła z grupy na Intel Extreme Masters Sydney, a Justin “jks” Savage i spółka dotarli do półfinału doszło do wymiany w rankingu HLTV. Jednak nie wymiany bezpośredniej, ponieważ “Pszczoły” spadły na trzecią lokatę, a drugą utrzymało ENCE. Co ciekawe, fińska organizacja do pierwszej pozycji traci dokładnie 39 punktów. Paweł “dycha” Dycha i jego koledzy muszą jednak mieć się na baczności, bowiem mają tylko 26 oczek przewagi nad Vitality. 

CZYTAJ TAKŻE: Jak wyglądał IEM Sydney w liczbach?

Na piątej lokacie znalazł się FaZe Clan, który w minioną niedzielę sięgnął po pierwsze trofeum turnieju w CS2. Podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego awansowali o dwie posady i tym samym zepchnęli Natus Vincere i Heroic na szóstą oraz siódmą. Największy awans w gronie czołowej dziesiątki globu zanotowało Complexity Gaming, które dokonało niemałej sensacji, wkraczając do wielkiego finału IEM Sydney. Organizacja ze Stanów Zjednoczonych jest aktualnie oceniana na ósmą siłę świata i awansowało o sześć lokat. O dwie pozycje spadło Astralis i zamyka TOP10. Na ten moment z mocarnej dziesiątki wyleciało Cloud9.

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. G2 Esports (+1)
 2. ENCE
 3. Team Vitality (-2)
 4. MOUZ
 5. FaZe Clan (+2)
 6. Natus Vincere (-1)
 7. Heroic (-1)
 8. Complexity Gaming (+6)
 9. Monte
 10. Astralis (-2)

CZYTAJ TAKŻE: rain z tytułem MVP IEM Sydney

W kontekście polskiej sceny trudno mówić o wydarzeniach przełomowych. 9INE, ORKS oraz Anonymo Esports spadły o jedno miejsce w dół. Illuminar Gaming zaliczyło debiut, meldując się na 71. usytuowaniu. Największy spadek należy do Permitty, bowiem mówimy o siedemnastu pozycjach w dół, na 85. PGE Turów Zgorzelec i ThunderFlash zjechały odpowiednio o siedem i jedno miejsce. Najlepszą ósemkę Polski zamykają przedstawicielki płci pięknej z NAVI Javelins, które wkroczyły na 172. lokatę – awans o osiem.

Najlepsza ósemka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 27. 9INE (-1)
 • 55. ORKS (-1)
 • 63. Anonymo Esports (-1)
 • 71. Illuminar Gaming (Pojawienie się w rankingu)
 • 85. Permitta (-17)
 • 97. PGE Turów Zgorzelec (-7)
 • 101. ThunderFlash (-1)
 • 172. NAVI Javelins  (+8)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 30 października.