Respawn.pl

Będzie polska drużyna na IEM Brazil 2023! 9INE i Honoris wygrywają swoje mecze!

Autor: Maks Bartosik

Polska scena oficjalnie wstała z kolan. Po latach niepowodzeń w końcu doczekamy się polskiej drużyny na turnieju tier 1. To za sprawą 9INE i Honoris, które awansowały do finału zamkniętych kwalifikacji do IEM Brazil 2023, przez co jesteśmy już pewni przynajmniej jednego uczestnika!

Środowe zmagania w zamkniętych kwalifikacjach do IEM Brazil 2023 przyniosły fanom polskiej sceny ogromne emocje. Najpierw Monte z Krasnalem w składzie pokonało BiG, potem 9INE ograło Sprout, a chwilę później Honoris pokonało ENCE. Dzięki tym wynikom w półfinałowych starciach mogliśmy oglądać aż jedenastu Polaków, którzy walczyli o polski finał.

9ine ogrywa Monte!

Jako pierwsi swoje spotkanie rozpoczęli zawodnicy 9INE, którzy mierzyli się z Monte. Polacy rozpoczęli mecz od przegrania wybranego przez Monte Mirage, ale na kolejnych dwóch mapach nie dali rywalom większych szans. 9INE najpierw wygrało Vertigo 16:7, a na decydującym Nuke’u rozbili Monte do czterech i zagwarantowali sobie miejsce w finale.

Honoris lepsze od HEET

Z kolei Honoris w swoim meczu półfinałowym trafiło na francuskie HEET. Spotkanie rozpoczęło się od wybranego przez Honoris Nuke’a. Nie było to jednak łatwe starcie, bowiem do wyłonienia zwycięzcy pierwszej mapy potrzebna była dogrywka. W tej na szczęście lepsi okazali się zawodnicy Honoris, którzy wygrali 19:16.

Podobnie ciężko było na Inferno, wybranym przez Francuzów. Mimo oporu stawianego przez francuską formację, Polacy zdołali wygrać ich mapę wynikiem 16:12 i dołączyli do 9INE w finale górnej drabinki.

Polacy pojadą do Brazylii!

Wygrane 9INE i Honoris oznaczają, że w finale górnej drabinki zmierzą się dwie polskie drużyny. To z kolei oznacza, że jesteśmy już pewni udziału przynajmniej jednej polskiej drużyny na IEM Brazil 2023. Czy będzie to 9INE czy może jednak Honoris stanie się jasne jutro, bowiem finał zaplanowany jest na godzinę 20:00.