Respawn.pl

Budowa trwa. Snappi nowym nabytkiem Falcons

Autor: Krzysztof Sarna
Snappi

Szufla na scenie Counter-Strike’a jeszcze się nie zakończyła! Idealnym tego przykładem jest Team Falcons, który oficjalnie zaprezentował dopiero swojego drugiego zawodnika. Tak więc najnowszym nabytkiem organizacji z Arabii Saudyjskiej okazał się Marco “Snappi” Pfeiffer.  

O projekcie Teamu Falcons zdążono powiedzieć już naprawdę wiele. W ostatnim czasie samo zagadnienie nieco ucichło, ale wydaje się, że projekt ponownie wraca na usta za sprawą ogłaszanych transferów. Drugim elementem układanki Falcons okazał się Snappi.

Snappi przywdziewa barwy Falcons

Pfeiffer jest pierwszym oficjalnym nabytkiem Teamu Falcons po tym, jak jego stery objął Danny “⁠zonic⁠” Sørensen. O potencjale tego ruchu mówiono już na początku listopada. Opuszczenie ENCE przez Duńczyka nastąpiło jednak sporo później, bo 26 listopada. Finalnie jednak po raz kolejny doniesienia na scenie CS-a nie okazały się pustymi i ponownie znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości. 

Sylwetki Snappiego nie trzeba specjalnie przedstawiać. Gracz ze Skandynawii poprowadził ENCE na pozycję wicelidera w światowym rankingu HLTV, a także triumfował podczas Intel Extreme Masters Dallas 2023. Rating 33-latka w bieżącym roku wyniósł 0.94. Z pewnością obejmuje on niełatwe zadanie, wszak celem nie tylko będzie zbudowanie zespołu, ale także wygranie Majora do 2025 roku. Takie wytyczne stawia przed sobą sama organizacji. 

CZYTAJ TAKŻE: TaZ: Niektórzy gracze mówili o siuhym, że jest toksyczny

Wiem, że wiele osób zakwestionuje moją decyzję, ale uważam, że to najlepsza szansa na osiągnięcie moich celów, czyli zdobycie największych trofeów – mówił Duńczyk. 

Pod znakiem zapytania staje natomiast pozostała sylwetka Falcons. Do składu miał zawitać Nikola “NiKo” Kovač, jednak gracz ten odmówił i nie skorzystał z propozycji. W konsekwencji Bośniak zdecydował pozostać się w G2 Esports. Niewykluczone zatem, że do wyjściowej piątki z ławki rezerwowych wskoczą Laurențiu “lauNX” Țârlea oraz Miłosz “mhL” Knasiak. Piatym graczem z kolei ma być Emil “Magisk” Reif, który jeszcze pod koniec października miał osiągnąć porozumienie z Falcons. Na oficjalne potwierdzenie trzeba jeszcze zaczekać. 

Skład Teamu Falcons prezentuje się następująco:

  • Mohammad “⁠BOROS⁠” Malhas
  • Marco “Snappi” Pfeiffer
  • Danny “⁠zonic⁠” Sørensen – trener