Respawn.pl

Były podopieczny kubena nowym prowadzącym Heroic!

Autor: Marcin Kapusta

Heroic zakończyło proces kompletowania składu Counter-Strike’a. Ostatni wolny fotel zajął były podopieczny Jakuba “kubena” Gurczyńskiego, który obejmie rolę głównodowodzącego! 

Duńska organizacja przez ostatnie dwa miesiące mierzyła się z problemami kadrowymi, związanymi z głośną aferą wewnątrz zespołu. Od października w rolę awaryjnych zmienników wcielali się m.in. Rasmus “Zyphon” Nordfoss, Christopher “Chr1zN” Storgaard czy Peter “dupreeh” Rasmussen. Proces łatania wakatów rozpoczął się niespełna tydzień temu. Najpierw na stanowisko głównego trenera powołany został Eetu “sAw” Saha, który w obowiązkach zastąpił Richarda “Xizta” Landströma. Później angaż otrzymał Nico “nicoodoz” Tamjidi oraz dotychczasowy gwiazdor ENCE, Guy “Nertz” Iluz. Dziś skład skompletował Damjan “kyxsan” Stoilkovski, który dołączył do Heroic na zasadzie transferu z Apeks. Tym samym Macedończyk obejmie prowadzenie nad zespołem, stając się następcą Caspera “cadiaNa” Møllera.

Były podopieczny kubena częścią nowej układanki Heroic

Damjan “kyxsan” Stoilkovski debiutował na wielkiej scenie pod okiem Jakuba “kubena” Gurczyńskiego w Apeks. Do norweskiej organizacji dołączył w grudniu 2022 roku, wchodząc w buty Asgera “AcilioNa” Larsena. Pod jego wodzą międzynarodowy kolektyw sięgnął po mnóstwo spektakularnych sukcesów, a najważniejszym z nich jest dotarcie do półfinałów ostatniego Majora w historii CS:GO – BLAST Paris. Zwyciężył także 45. sezon ESL Challenger League Europe i Elisa Invitational Spring 2023, a na przełomie kilku ostatnich dni wywalczył wicemistrzostwa podczas Elisa Masters Espoo 2023 oraz ESL Challenger Atlanta 2023.

Jestem wdzięczny, że dostałem szansę gry w tak wspaniałym klubie. Rok 2023 był dla nas niesamowity – mamy wiele dobrych wspomnień, których nigdy nie zapomnę. Ogromne podziękowania dla wszystkich w Apeks i powodzenia w przyszłości” – zakomunikował Macedończyk za pośrednictwem platformy X. 

Aktualny skład Heroic wygląda następująco:

  • Denmark Rene “TeSeS” Madsen
  • Denmark Rasmus “sjuush” Beck
  • Israel Guy “Nertz” Illuz
  • Denmark Nico “nicoodoz” Tamjidi
  • North Macedonia Damjan “kyxsan” Stoilkovski
  • Finland Eetu “sAw” Saha (trener)

Nertz, kyxsan i nicoodoz zadebiutują w barwach Heroic podczas otwartych kwalifikacji do turniejów RMR przed PGL Major Copenhagen 2024. Pierwsze europejskie eliminacje rozpoczną się już 8 stycznia.