Respawn.pl

Co aktualnie wiemy o Counter-Strike 2?

Autor: Michał Maćkowski
Counter-Strike 2 grafika promująca, update CS2

Counter-Strike 2 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier tego lata. Mimo że wakacje już prawie na finiszu, to Valve wygląda na to, że dotrzyma obietnicy. Sprawdźmy zatem, co aktualnie wiemy o nowej wersji najpopularniejszego FPS’a na świecie. 

Counter-Strike 2 – co wiemy aktualnie o grze i premierze

Counter-Strike 2 oficjalnie zapowiedziany został 22 marca, czyli już prawie 5 miesięcy temu. Od tamtej pory do gry niewielu ma dostęp, jednak niedługo najprawdopodobniej wszystko się zmieni. Powodem jest zbliżająca się data otwartej bety, dzięki której każdy z fanów będzie mógł przetestować rozgrywkę na swoim komputerze.

Data premiery CS2 znana – wszystko przez komentatorów

Wczoraj zakończyło się Gamer8, turnieju organizowany w Arabii Saudyjskiej i gdzie mieliśmy szansę oglądać 9INE. Największych jednak echem odbija się aktualnie informacja, jaką zdradzili komentatorzy. Wszystko bowiem przez zdradzenie otwartej bety oraz oficjalnej premiery gry. Gra dostępna dla wszystkich wersji testowej powinna być już 24 września, a oficjalna premiera zaplanowana jest na październik. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

F3pdAz0WEAAWV4P

Fot. Gamers8

Krótsze mecze i dogrywki

Kolejną istotną zmianą w Counter-Strike 2 mają być krótsze mecze. Valve planuje bowiem wprowadzenie systemu, w którym mecze rozgrywane będą do trzynastu, a nie jak do tej pory, do szesnastu. Dodatkowo w grze mają pojawić się dogrywki, co także jest nowością dla wielu graczy, którzy głównie skupiali się na grze na oficjalnych serwerach Valve. Dodatkowo gracze mają otrzymać więcej przerw taktycznych, które znamy z trybu premier – cztery razy po 30 sekund.

Zmiana systemu rankingowego? Duża niewiadoma w Counter-Strike 2

Na światło dzienne wypłynęły także informacje dotyczące zmian w systemie rankingowym. Wiele osób zgodzi się, że aktualny system nie jest zbytnio transparentny i gracze nie wiedzą, czego mogą się spodziewać po wygranej jak i porażce. Według najnowszych informacji, w grze pojawią się nowe rangi, które będą opierać się na ratingu. Więcej informacji wraz z wytłumaczeniem, czego możemy się spodziewać po zmianach w trybie rankingowym, możecie znaleźć tutaj.

Valve szuka chętnych do zorganizowania Majorów w nowej wersji gry

Jak mówimy o Counter-Strike, to myślimy także o profesjonalnych rozgrywkach. Valve oprócz aktualizacji dotyczącej drużyn partnerskich, ogłosiło już, że zbiera oferty dotyczące zorganizowania Majorów w Counter-Strike 2.  Najważniejsze turnieje w grze, które wspierane są przez Valve będą oczywiście kontynuowane w nowej wersji gry. 

Co chcemy, a nie wiemy o Counter-Strike 2?

Valve nie dzieli się wieloma wiadomościami na temat zmian, jakie ma zamiar wprowadzić. To jednak jako redakcja stworzyliśmy listę rzeczy, które chcielibyśmy zobaczyć w nowej wersji popularnego FPS’a na świecie. Mowa tutaj między innymi o rundach nożowych czy turniejach w grze. Więcej naszych pomysłów znajdziecie tutaj.

Wszystkie informacje o Counter-Strike 2 znajdziecie w naszej specjalnej zakładce, do której zalecamy zaglądać regularnie po nowe informacje.