Respawn.pl

Co najchętniej oglądano na Twitchu w 2022 roku?

Autor: Michał Maćkowski
Twitch

Rok 2022 już za nami, a ostatnie dwanaście miesięcy na Twitchu były naprawdę ciekawe. Sprawdźmy zatem, co najchętniej oglądali widzowie na największej platformie live-streamingu na świecie. 

Wiele się działo przez ostatnie dwanaście miesięcy na Twitchu i ciężko podsumować wszystko jednym słowem. Duża ilość twórców otrzymała bany od platformy, a na dodatek byliśmy świadkami wielu niebezpiecznych lub zabawnych sytuacji, takich jak zabranie przez ptaka kanapki polskiemu streamerowi aikoiemil. 

Twitch 2022 – podsumowanie oglądalności 

Za nami kolejny rok, podczas którego naprawdę wiele się działo na Twitchu. Jednak niektóre rzeczy pozostały na swoim miejscu, jak wciąż nieuczciwa i dziwna polityka platformy wobec “baseniar” czy innych streamerów. To jednak regulaminy zostawmy na później i przyjrzyjmy się, co i kogo oglądali widzowie najchętniej.

Według statystyk ze strony Sullygnome, najczęściej oglądaną kategorią na Twitchu był oczywiście Just Chatting, które obejrzano w godzinach aż 3 139 111 208. Na drugim miejscu znalazł się oczywiście League of Legends, z praktycznie ponad połową mniejszą ilością obejrzanych godzin – 1 556 699 612. Podium w tej kategorii zajęło GTA V.

Przeczytaj więcej – Podsumowanie Twitcha 2022 dla każdego! Sprawdź jak korzystałeś z platformy

Rywalizacja pomiędzy Valorant a CS:GO w 2022 roku nabrała nieco szerszego kontekstu. Jeżeli chodzi o oglądalność na platformie, to zdecydowanie rok 2022 należał do produkcji Riot Games, którą obejrzano aż 1 159 768 684 godzin, co uplasowało grę na czwartym miejscu. Ze zdecydowanie gorszym wynikiem jednak na piątym miejscu znalazło się właśnie CS:GO z wynikiem 699 783 949 obejrzanych godzin.

Najpopularniejsze kanały w 2022 roku

Wśród TOP 5 najpopularniejszych kanałów na Twitchu wiele się nie zmieniło. Wciąż pierwsze miejsce okupuje xQc, który także w 2021 roku zajął najwyższą lokatę. Drugie miejsce ponownie należy do brazylijskiego komentatora – Gaulesa. Miejscami w rankingu zamienili się natomiast ibai oraz auronplay, który musiał ustąpić z ostatniego stopnia podium. W najlepszej piątce znalazł się także anglojęzyczny kanał ESL_CSGO.

Więcej statystyk znajdziecie na stronie sullygnome.com