Respawn.pl

CS-owe podsumowanie 2022 roku: wrzesień

Autor: Marcin Kapusta

Wrzesień 2022 roku nie był jakoś znacząco obfity w sensacyjne transfery czy wydarzenia na światowej arenie CS:GO. Niemniej jest kilka newsów wartych odnotowania!

MOUZ NXT bez Polaków

Pięć dni po rozstaniu Kamila “siuhego” Szkaradka z MOUZ NXT,  ten sam los podzielił również Hubert “szejn” Światły.  Ich odejście spowodowało, że polska kolonia w szeregach ‘Młodych Myszy’ przestała istnieć. 

Chciałbym podziękować zarządowi MOUZ za danie mi szansy i możliwości rozwoju jako gracz przez ostatni rok. To była przygoda, którą zapamiętam do końca życia. Dziękuje trenerowi Dennisowi “sycronowi” Nielsonowi za danie mi szansy, a także chłopakom za rywalizację i wspomnienia. Teraz nadszedł czas na nowy rozdział.” – oświadczył szejn.

Fiński geniusz obejmuje stery w NiP-ie

9 września doszło do głośnego transferu pomiędzy G2 Esports i Ninjas in Pyjamas. Szwedzka organizacja wykupiła Aleksiego “AleksiegoB” Virolainena, który przejął rolę prowadzącego od Hampusa “hampusa” Posera. Niemniej to nie hampus ustąpił z wyjściowego składu, a wieloletni członek zespołu Nicolas “Plopski” Gonzalez Zamora. 

Kiedy pojawiają się oznaki stagnacji, to musi być potrzebna nowa energia, aby kontynuować postęp. Uważamy, że nadszedł właściwy czas na wprowadzenie większej zmiany. Sprowadziliśmy AleksiegoB jako IGL-a, więc od teraz będziemy komunikować się w języku angielskim.” – powiedział COO Ninjas in Pyjamas, Jonas “calc” Gundersen. 

 

Następny Major nad Sekwaną

11 września prezydent Francji Emmanuel Macron ujawnił, że Paryż będzie gospodarzem pierwszego Majora w 2023 roku. Turniej CS:GO o najbardziej prestiżowej randze zorganizuje duńska spółka BLAST w dniach 13-21 maja. Jego pula nagród wyniesie $1.250.000. 

BLAST zawsze miało ambicję i marzenie, by zorganizować Majora – wydarzenie, które jest postrzegane jako szczyt esportowej rywalizacji. Czekaliśmy na odpowiedni moment. W przyszłym roku mija 10 lat od odbycia się pierwszego Majora i jesteśmy pewni, że uczcimy tę okazję, dostarczając fanom CS:GO najwspanialszego Majora w historii. Będziemy ściśle współpracować z Valve, aby spełnić i przekroczyć oczekiwania społeczności.” – przyznał dyrektor generalny BLASTA, Robbie Douek. 

 

Zmiany w Entropiq

W połowie miesiąca czeska organizacja Entropiq poinformowała o przesunięciu na ławkę rezerwową Alekseya “El1ana” Guseva. Jego tymczasowym zmiennikiem został reprezentant Esports Club Kyiv, Dmytro “SENSEi” Shvorak.

Chciałbym podziękować wszystkim chłopakom, z którymi grałem, przeszliśmy wiele i mamy co wspominać. Zaraz po kwalifikacjach RMR dałem znać mojej drużynie, że po ESL Melbourne opuszczę aktywny skład. Jakie są powody? Po prostu brak pewności siebie… Nie poznawałem sobie, różne myśli przeszkadzały mi w grze, a przez to podejmowałem słabe decyzje.” – zakomunikował El1an za pośrednictwem TwitLongera.

 

siuhy na pokładzie GamerLegion

Po zakwalifikowaniu się na turniej RMR, GamerLegion dopełniło formalności i zakontraktowało międzynarodowy skład. Znaleźli się w nim Ivan “iM” Mihai, Isak “isak” Fahlen, Nikolas “Keoz” Dgus oraz Frederik “acoR” Gyldstrand i Kamil “siuhy” Szkaradek, którzy kilkanaście dni wcześniej definitywnie opuścili struktury MOUZ. Na stanowisku trenera pozostał Ashley “ashh” Battye, związany z organizacją od sierpnia 2020 roku. 

Jeśli potrafisz się dobrze bawić w stresującym środowisku, to wiele razy może to wystarczyć, bo gra się o wiele luźniej. Kiedy grasz i dobrze się bawisz, to właśnie wtedy ludzie grają najlepiej.” – stwierdził ashhh. “Dziś dołączam do GamerLegion. Czas na nowe wyzwanie i sprawdzenie, na co mnie stać. ” – krótko napisał siuhy za pośrednictwem Twittera.

 

Nadwiślański weteran wolnym agentem

Pod koniec września Paweł “byali” Bieliński zakończył czteromiesięczną współpracę z Ungentium Esports. Weteran zasilił szeregi organizacji w kwietniu 2022 roku, aczkolwiek początkowo pełnił rolę zmiennika po odejściu Konrada “EXUSA” Jeńczenia. Pełnoprawnym członkiem zespołu stał się dopiero w połowie maja, gdy podpisał kontrakt. 

Utożsamiając się z Ungentium, byali nie odnotował żadnych znaczących osiągnięć. 

OSOBNY ARTYKUŁ

 

Na Respawn.pl publikujemy dla naszych czytelników cykl podsumowujący 2022 rok pod kątem najważniejszych wydarzeń CS:GO, jakie miały w nim miejsce. Wszystkie artykuły z serii “CS-owe podsumowanie 2022 roku” znajdziecie pod tym adresem.