Respawn.pl

ESL Pro League: Pora wyłonić finalistów dolnej drabinki grupy D

Autor: Krzysztof Sarna

Po dwóch intensywnych dniach rywalizacji w grupie D osiemnastego sezonu ESL Pro League pora na zwolnienie tempa. W piątek dojdzie tylko do dwóch spotkań. Oba wyłonią finalistów dolnej drabinki. A w grze przecież uznane mark jak Team Liquid czy Cloud9.

Z finału dolnej drabinki już tylko krok do fazy play-off

Piątkowe zmagania rozpoczną się o godzinie 16:00. Wtedy to do akcji wejdą gracze Eternal Fire oraz Virtus.pro. Na miejscu tureckiej ekipy mogłoby dziś znajdować się 9INE, jednakże podopieczni Piotra “nawrota” Nawrockiego ulegli wczoraj słabiej notowanemu przeciwnikowi 0:2. Co ciekawe, obie organizacje mierzyły się jak dotąd tylko raz i to dawno temu, bo 11 listopada 2021 roku w ramach drugiego sezonu REPUBLEAGUE. Dziś jednak powinno być inaczej, ponieważ organizacja z Rosji zajmuje jedenaste miejsce w światowym rankingu HLTV, podczas gdy Özgür “woxic” Eker i jego koledzy oceniani są na 34. siłę świata. Przegrany spadnie do drabinki ostatniej szansy. 

CZYTAJ TAKŻE: Znamy datę IEM Katowice 2024!

Do pasjonujących zawodów powinno dojść pomiędzy Cloud9 a Teamem Liquid. C9 na początku osiemnastej odsłony EPL-a pokonało Enteral Fire 2:0, ale w czwartek przegrało 0:2 Complexity Gaming. Z kolei podopieczni Damiana “dapsa” Steela’a rozpoczęli od porażki 1:2 z Virtus.pro, ale gracze Lynn Vision nie mieli czego szukać w starciu z TL. Kiedy formacje te spotkały się także w CS-owej Lidze Mistrzów, a mowa tu o szesnastym odsłonie, mecz z października ubiegłego roku wówczas po pełnej serii górą było Liquid. 

Harmonogram piątkowych spotkań grupy D osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

16:00 | Eternal Fire vs. Virtus.pro – BO3 [Transmisja]

19:30 | Cloud9 vs. Team Liquid – BO3 [Transmisja]