Respawn.pl

Amerykański RMR w statystykach

Autor: Krzysztof Sarna
HEN1 Imperial, amerykański RMR

Za nami wszystkie turnieje RMR prowadzące na PGL Majora w Kopenhadze. Doszło do zakończenia ostatniego z nich, który przeznaczony był dla amerykańskiego regionu. Postanowiliśmy się przyjrzeć statystykom z tego turnieju. Sprawdźcie z nami, jak cyferkach i liczbach wypadł amerykański RMR.

Amerykański RMR w liczbach

Pomiędzy 1 a 4 marca rozegrał się turniej RMR prowadzący na PGL Majora w Kopenhadze dla drużyn z Ameryki. Wzięło w nim udział szesnaście drużyn, ale jedynie pięć mogło awansować na pierwszą imprezę, która rozegra się w oparciu o Counter-Strike’a 2 i wspierana będzie zaraz przez Valve. Przygotowaliśmy również publikację poświęconą specjalnie podsumowaniu amerykańskiego RMR-a, która dostępna jest tutaj

Niemniej jednak przypomnijmy, że na Majorze w stolicy Danii z amerykańskiego regionu zagrają kolejno: FURIA, Imperial, Complexity Gaming, Legacy oraz paiN Gaming. Warto dodać, że nie ujrzymy chociażby takich zespołów jak Team Liquid czy MIBR. Szczególnie absencja pierwszej z wymienionych ekip stanowi niemałą sensację. 

To jak to z tymi cyferkami?

Jak zwykle rozpoczniemy od zawodników. Na ośmiu najlepszych graczy, aż sześciu z nich to Brazylijczycy. Najlepszy był Henrique “HEN1” Teles, którego rating z wszystkich rozegranych czterech map wyniósł 1.62. Następnie w zestawieniu figuruje Kalky “noway” Santos z oceną 1.47, a podium zamyka  João “felps” Vasconcellos.

W kontekście drużyn natomiast dość pokaźnie reszcie stawki uciekło Imperial. Rating tej drużyny to 1.44, podczas gdy drugiej FURII 1.16. Amerykański turniej RMR w kategorii najlepszych drużyn na 3. lokacie zakończyło Legacy ze wskaźnikiem 1.11.

ZOBACZ TAKŻE: Polska transmisja BLAST Premier ponownie na kanałach izaka

Nikogo specjalnie nie powinien zdziwić fakt, że najczęściej kupowaną bronią było AK-47, które stanowiło w sumie 31,61% wszystkich wyborów. Wielkich przełomów nie ma, bowiem drugą pozycję zajmuje M4A1-S z dorobkiem 21,95%, a trzecią AWP: 8,65%. Niemniej jednak “inne” to 12,95% wszystkich zakupów.

Stany Zjednoczone zdołały jednak okazać się lepsze od Brazylii. Mowa o ace’ach. W sumie padło ich sześć, z czego autorkami połowy z nich byli zawodnicy z USA. Dwa należały natomiast do Brazylijczyków, a jedynym Europejczykiem, które w pojedynkę poradził sobie ze wszystkimi oponentami był Casper “cadiaN” Møller. 

W kontekście map natomiast trudno mówić o jednoznacznym liderze. Inferno oraz Overpass wykorzystane zostały po 9 razy. Z kolei Ancient i Anubis po siedem. Bez sąsiada pozostało jedynie Vertigo, które pickowane było pięciokrotnie. Natomiast outsiderzy to Nuke i Mirage, na które poszczególne ekipy zdecydowały się po cztery razy. 

CZYTAJ TAKŻE: Enterprise przybliża się do TOP30 rankingu HLTV, Rebels jest o krok

Pierwsza faza, faza “opening” PGL Majora w Kopenhadze rozegra się w dniach 17-20 marca. Z kolei główny etap turnieju, wraz z fazą play-off trwać będzie od 21 do 31 marca. Transmisję wraz z polskim komentarzem będzie można śledzić na oficjalnych kanałach Twitch i YouTube Piotra “Izaka” Skowyrskiego.

Transmisję z polskim komentarzem można było obejrzeć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch oraz Youtube. Po więcej informacji o rozgrywkach na PGL Major Copenhagen 2024  RMR zapraszamy do dedykowanej relacji. Transmisja z polskim komentarzem najlepszych europejskich drużyn w turnieju kwalifikacyjnym do pierwszego Majora w CS 2 wspierana jest przez: logitech G, adidas, AMD, KFC, LV BET, Grześki, eobuwie, Modivo oraz Quersus. Swój pierwszych ruch w kierunku świata esportu stawia marka INEA. Transmisja realizowana jest przez GX Studio, a patronat medialny objął serwis Respawn.pl.