Respawn.pl

Strona główna » Liquid szuka stand-inów na IEM Cologne; Snax wśród kandydatów?!

Liquid szuka stand-inów na IEM Cologne; Snax wśród kandydatów?!

Autor: Marcin Kapusta
Snax

Zaskakujące wieści dopływają do nas zza Atlantyku. Według redakcji Dust2.us, Janusz “Snax” Pogorzelski miał zagrać pod banderą Liquid w IEM Cologne!

Janusz “Snax” Pogorzelski w ostatnim czasie przypomniał się światowej scenie CS:GO za sprawą jednorazowego występu w ENCE podczas Intel Extreme Masters Dallas 2022. Polski weteran wszedł w buty Lotana “Spinxa” Giladiego i poradził sobie fenomenalnie, wszak międzynarodowy kolektyw zajął drugie miejsce, a sam Janusz zaprezentował się najlepiej spośród pozostałych kolegów. Jego rating wyniósł 1.07, zaś współczynnik zabójstw do śmierci oscylował na poziomie 1.06. Krążące w kuluarach doniesienia sugerują, że “Dzik z Krakowa” miał realne szansę na kolejne wyzwanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Jak twierdzi dziennikarz RyanFriend z portalu Dust2.us, Snax był głównym kandydatem do objęcia roli zmiennika Liquid podczas nadchodzącego IEM Cologne 2022. Niemniej ze względu na to, że został on wpisany przez ENCE jako stand-in w jednym z turniejów z cyklu ESL Pro Tour, amerykańsko-holenderska organizacja musiałaby czekać cztery miesiące lub zaoferować mu stały angaż w postaci kontraktu. Na liście potencjalnych kandydatów do tymczasowego wypełnienia luki po Richardzie “shoxie” Papillonie widniał również Justin “jks” Savage, ale tutaj też pojawiły się komplikacje. Australijczyk nadal związany jest umową z compLexity Gaming, a Jason Lake oczekuje od Liquid opłaty za wypożyczenie.

Kolejnymi opcjami do zapełnienia braków kadrowych mieli być Ludvig “HEAP” Alonso oraz Patrik “f0rest” Lindberg, którzy jeszcze do niedawna reprezentowali Dignitas. Warto wspomnieć, że legendarny Szwed wspomógł ostatnio Fnatic podczas Pinnacle Cup Championship, natomiast HEAP przebywa aktualnie na testach w międzynarodowym składzie brytyjskiej organizacji. 

Liquid przyparte do muru!

Rozstanie z Richardem “shoxem” Papillonem nastąpiło zaledwie dwa dni przed koniecznością zatwierdzenia wyjściowego składu Liquid na IEM Cologne. Tak więc amerykańsko-holenderska organizacja, przyparta do muru i pod presją czasu, zmuszona była intensywnie przeczesywać rynek w poszukiwaniu odpowiedniego zmiennika. Niemniej wszystkie obrane przez nią opcję okazały się ślepym zaułkiem.

Bardzo prawdopodobnym scenariuszem w przypadku Liquid jest tymczasowy angaż jakiegoś młodego adepta z rodzimej sceny na czas nadchodzących rozgrywek. Co ciekawe, formacja miała zwrócić się z prośbą do Evil Geniuses o wypożyczenie jednego z reprezentantów Carpie Diem, jednak zarząd EG odmówił.

Zmagania w Świątyni Counter-Strike’a na horyzoncie!

Główna faza IEM Cologne 2022 startuje już 7 lipca, a pula nagród wyniesienie okrągły milion dolarów. Na linii startu w niemieckiej Lanxess Arenie zameldują się m.in. FaZe Clan, Natus Vincere, ENCE czy G2 Esports.

Aktualny skład Teamu Liquid wygląda następująco:

  • 🇨🇦 Keith “NAF” Marković
  • 🇺🇸 Jonathan “EliGe” Jablonowski
  • 🇺🇸 Nick “nitr0” Cannella
  • 🇺🇸 Josh “oSee” Ohm
  • TBD
  • 🇨🇦 Damian “daps” Steele (trener)