Respawn.pl

Strona główna » mantuu na czele z OG awansowali do głównego etapu IEM-u Katowice! Kto jeszcze się dostał?

mantuu na czele z OG awansowali do głównego etapu IEM-u Katowice! Kto jeszcze się dostał?

Autor: Krzysztof Sarna

Pierwszy, a jednocześnie bardzo intensywny dzień Intel Extreme Masters Katowice dobiegł końca. Poznaliśmy już pierwsze cztery formacje, które awansowały do fazy grupowej turnieju na polskiej ziemi. Do tych należą OG Esports, Astralis i FaZe Clan. Czwarta drużyna pozytywnie zaskoczyła, a jest nią Copenhagen Flames.

Dla polskich kibiców z pewnością wtorek nie był udany, ponieważ już w pierwszym dniu z IEM-u odpadła Wisła All iN! Games Kraków. Pocieszeniem na pewno jest Mateusz “mantuu” Wilczewski, który wraz z OG Esports sięgnął po awans do głównego etapu tego turnieju. 

O Białej Gwieździe nie będziemy się już rozwodzić, ponieważ na naszej stronie znalazły się specjalne relacje z obydwu spotkań organizacji z Małopolski. Sprawozdanie z meczu przeciwko Ninjas in Pyjamas znajdziecie tutaj. Natomiast podsumowanie meczu z Fnatic dostępne jest w tym miejscu. 

Zanim przejdziemy do tych lepszych wieści, to należy jeszcze wspomnieć o drugiej drużynie, która pożegnała się dziś z turniejem. Tą jest Sprout, które nie poradziło sobie z FaZe Clanem i GODSENT.

Z pewnością mogą być z siebie dumni gracze OG Esports, którzy dzięki dostaniu się do fazy grupowej katowickiego turnieju będą mieć dzień odpoczynku. mantuu i spółka zafundowali nam prawdziwy dreszczowiec w pierwszej potyczce, którą toczyli z Renegades. Organizacja z Danii wygrywała 11:5, czy 13:11, by później przegrywać 13:15! Spotkanie jednak zakończyło się na dogrywce, w której jedenasty zespół świata udowodnił swoją wyższość. 

CZYTAJ TAKŻE: Wiemy, kto wniesie puchar na scenę IEM Katowice 2022

Natomiast ENCE w pierwszej potyczce pokonało lepiej notowane od siebie Entropiq. Olek “hades” Miśkiewicz i reszta załogi triumfowali na Overpassie do dziewięciu. Tak więc w meczu premiowanym awansem do głównego etapu turnieju naprzeciwko siebie stanęli Polacy. Jednakże to ten jeden, a więc Wilczewski okazał się lepszy od duetu w postaci dychy & hadesa. Podopieczni Caspra “ruggaha” Due’a wygrali Mirage’a do dziesięciu oraz Ancienta do dziewięciu. Dla fińskiej organizacji to jednak nie koniec, ponieważ już jutro zagra w meczu o wszystko z GODSENT.

Ponadto spokojne na tę chwilę może być Astralis. Duński kolektyw poradził sobie w meczu otwarcia z MIBR, triumfując przy tym 16:11 na Nuke’u. BIG w meczu o awans łatwo skóry nie sprzedało. Mimo porażki na Ancient do dziewięciu formacja z Niemiec zrewanżowała się na Duście i to w wielkim stylu – 16:5. O końcowym triumfie przesądził Overpass, którego zgarnęli Benjamin “blameF” Bremer i spółka. 

Ostatnia dwójka, która wywalczyła przepustkę do fazy grupowej IEM Katowice 2022 w pierwszym dniu to FaZe Clan i Copenhagen Flames. Ci pierwsi najpierw pokonali Sprout, a później MOUZ, które się postawiło. To “Myszy” były bliżej zwycięstwa, wszak wygrały Nuke’a, ale Inferno należało do amerykańskiej organizacji. Mirage jak najbardziej dowiózł, ponieważ MOUZ prowadziło 11:7, by oddać inicjatywę i przegrywać 11:14. Chwilę później tablica wyników wskazała na remis (14:14), ale to Russel “Twitstzz” Van Dulken i reszta drużyny byli lepsi w dwóch ostatnich odsłonach. 

CF bardzo pozytywnie zaskoczyło wiele osób, ponieważ już w swoim pierwszym meczu łatwo poradziło sobie z Fnatic, ogrywając je do siedmiu na Overpassie. Drugi mecz Duńczycy stoczyli przeciwko Ninjas in Pyjamas i mało kto spodziewałby się, że szwedzka organizacja na Nuke’u ulegnie do trzech. Podobnie mogło być na Mirage’u, ponieważ Nico “nicoodoz” Tamjidi i jego koledzy wygrywali po pierwszej połowie 13:2. Jednak po przejściu do ataku pojawiły się problemy z wykończeniem, przez co postawienie kropki nad “i” nieco odwlekało się w czasie. Finalnie, na korzyść Copenhagen Flames obyło się bez dogrywek.

Wtorkowe wyniki IEM Katowice prezentują się następująco:

Wisła All iN! Games Kraków 0:1 Ninjas in Pyjamas – Ancient 12:16 (Relacja tego meczu jest dostępna tutaj)

GODSENT 0:1 MOUZ – Nuke 8:16

Copenhagen Flames 1:0 Fnatic – Overpass 16:7

Sprout 0:1 FaZe Clan – Overpass 12:16

ENCE 1:0 Entropiq – Overpass 16:9

OG Esports 1:0 Entropiq – Mirage 19:16

Astralis 1:0 MIBR – Nuke 16:11

BIG 1:0 Movistar Riders – Nuke 16:13

Ninjas in Pyjamas 0:2 Copenhagen Flames – Nuke 3:16, Mirage 12:16

Wisła All iN! Games Kraków 0:2 Fnatic – Nuke 4:16, Inferno 12:16 (Relacja tego meczu jest dostępna tutaj)

MOUZ 1:2 FaZe Clan – Nuke 16:7, Inferno 10:16, Mirage 14:16

Astralis 2:1 BIG – Ancient 16:9, Dust2 5:16, Overpass 16:13

ENCE 0:2 OG Esports – Mirage 10:16, Ancient 9:16

GODSENT

Więcej informacji na temat IEM Katowice 2022 znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.