Respawn.pl

Strona główna » Najlepsi gracze 2021 roku według HLTV: 17. Twistzz

Najlepsi gracze 2021 roku według HLTV: 17. Twistzz

Autor: Krzysztof Sarna

Dopiero co rozpoczęliśmy plebiscyt najlepszej dwudziestki zawodników świata minionego roku, a już widnieje na nim drugi, a w teorii trzeci gracz FaZe Clanu. Na siedemnastej pozycji uplasował się Russel “Twistzz” Van Dulken.

Czy dla FaZe ubiegły rok był udany? Trudno powiedzieć, ale raczej nie. Organizacja zza Ameryki nie utrzymywała się stale w najlepszej dziesiątce rankingu HLTV, a także nie dotarła nawet do finału żadnego turnieju. Jedyne, co udało się zdobyć, to półfinał Intel Extreme Masters Cologne. Jednak mówimy o indywidualnej dyspozycji graczy, a jeśli o taką chodzi, to Twistzz “dowiózł”.

Wspomnieliśmy o IEM Cologne. Tak też to za tę imprezę Kanadyjczyk otrzymał nagrodę EVP. Przejdźmy zatem do statystyk. Rating? 1.17, a  więc nieco słabiej od omawianego wczoraj Robina “ropza” Koola. 22-latek średnio na rundę zadawał 76.3 obrażeń. Reprezentant FaZe jest czołowym aimerem na świecie i nikt nie może się z tym nie zgodzić. Jeśli chodzi o procent strzałów w głowę – nie miał sobie równych. Mówimy tu o 0.46%, przez co gracz z Ameryki zajął pierwsze miejsce w tej kategorii znaczących statystyk. Ponadto Twistzz uplasował się jeszcze na szóstej pozycji pod względem ratinigu po stronie broniącej. Ten wyniósł 1.26.

Kogo van Dulken zarekomendował jako tego, który zabłyśnie w bieżącym roku? Strzelec FaZe wskazał na Doriana “xertioNa” Bermana, podobnie zresztą jak jego kolega z drużyny, Helvijs “broky” Saukants. 17-latek z Izraela jest aktualnie częścią MOUZ NXT. – Trudno jest kogoś wybrać, kiedy nie śledzisz gry niższych poziomów. Patrząc jednak na występy w akademii, muszę powiedzieć, że xertioN zasługuje również na awans do głównego zespołu MOUZ – przyznał Kanadyjczyk.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2021 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

17. Russel “Twistzz” Van Dulken (FaZe Clan)

18. Robin “ropz” Kool (MOUZ / FaZe Clan)

19. Jonathan “EliGE” Jablonowski (Team Liquid)

20. Helvijs “broky” Saukants (FaZe Clan)

Najlepszych graczy 2021 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (Będzie on codziennie aktualizowany).