Respawn.pl

Najlepsi gracze 2022 roku według HLTV: 19. yuurih

Autor: Krzysztof Sarna

W 2023 roku HLTV o wiele szybciej wyłania najlepszych zawodników minionego roku. Do tej pory był to zaledwie jeden gracz dziennie. Teraz jednak spotkaliśmy się aż z dwoma ogłoszeniami na dzień. Na dziewiętnastej pozycji plasuje się Yuri “yuurih” Santos.

Przypomnijmy, że dokładnie w minioną niedzielę, a więc 1 stycznia rozpoczęło się wyłanianie najlepszych graczy 2022 roku. Jako pierwszy ogłoszony został Dzami “Jame” Ali, jednak na dobrą sprawę jest on przecież ostatni w całym zestawieniu dwudziestu najlepszych graczy. Tuż nad nim, bo na 19. pozycji plasuje się Yuri “yuurih” Santos.

CZYTAJ TAKŻE: Zdobywcy MVP największych turniejów CS:GO w 2022 roku

Brazylijczyk, jak i jego zespół w minionym roku nie zdobyli niczego stricte wielkiego. Ba! FURIA nie dotarła nawet do finału żadnego dużego turnieju. Odnotować jednak można trzecie miejsce IEM Rio Major, co dla samej ekipy będzie niedosytem. Dla wielu innych zawodników nawet i półfinał jest szczytem marzeń. Formacja z Kraju Kawy dotarła także do półfinału IEM Dallas i piętnastego sezonu ESL Pro League.

Brazylijczyk na przełomie minionych 365 dni wypracował rating na poziomie 1.12. Sięgnął on po  trzy nagrody EVP za wcześniej wspomniane zmagania. W statystykach doszukać się też możemy czegoś, w czym 23-latek przoduje wśród całej najlepszej dwudziestki. Chodzi tu o asysty na rundę, w których Santos nie miał sobie równych. Mowa tu o współczynniku 0.16 na każdą odsłonę.

CZYTAJ TAKŻE: Zwycięzcy największych turniejów CS:GO w 2022 roku

Nie brakuje także wskazania na zawodnika, który według reprezentanta FURII da o sobie znać w bieżącym już roku. Padło na Lucasa “nqz” Soaresa. To siedemnastoletni Brazylijczyk, który jest częścią 9z. Mimo swojego bardzo młodego wieku zdołał już pojawić się podczas etapu pretendentów na IEM Rio Major i zająć 9-11. miejsce. Myślę, że nqz grał bardzo dobrze w 2022 roku i jest bardzo młody. Wierzę, że wkrótce będzie mógł znaleźć się w pierwszej dwudziestce, jeśli wszystko dobrze pójdzie – mówił yuurih.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2022 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

19. Yuri “yuurih” Santos – (FURIA)

20. Dzhami “Jame” Ali – (Outsiders)

Najlepszych graczy 2022 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (będzie on codziennie aktualizowany).