Respawn.pl

Strona główna » NAVI nawiązuje współpracę z U24; pomoc Ukrainie głównym celem partnerstwa!

NAVI nawiązuje współpracę z U24; pomoc Ukrainie głównym celem partnerstwa!

Autor: Marcin Kapusta
PGL Major Antwerp

Najpopularniejsza ukraińska organizacja esportowa, Natus Vincere, po raz kolejny wyszła z inicjatywą pomocy dla walczącej ojczyzny. Tym razem klub zawarł współpracę z UNITED24!

Natus Vincere to prekursor pomocy walczącej Ukrainie wśród podmiotów świata esportu. Kijowski gigant w przeszłości wykonywał już szereg działań na rzecz narodu ukraińskiego, w tym m.in. zerwanie współpracy z rosyjskiem holdingiem EsForce i graczami akademii CS:GO z Rosji, a także stworzenie wraz z formacją BIG linii odzieży, z której zyski trafiły do Sił Zbrojnych Ukrainy.

Każda wpłata na pomoc medyczną poprzez platformę UNITED24 oznacza sprzęt medyczny, który uratuje tysiące ukraińskich żyć. Jesteśmy wdzięczni Oleksandrowi “s1mplowi” Kostylievowi i graczom z całego świata, którzy pomagają ukraińskim medykom ratować życie i wspierać system medyczny przez całą wojnę. To świetny przykład tego, jak przedstawiciele biznesu/społeczności mogą przybliżyć nas do zwycięstwa.” – powiedział wicepremier i minister transformacji energetycznej Ukrainy, Mychajło Fedorow.  “To zdecydowanie nasza najważniejsza współpraca w tym roku. Jestem pewien, że nasi inni partnerzy zgodzą się z tym stwierdzeniem, poprą nas i dołączą do inicjatywy. UNITED24 robi ważne rzeczy dla Ukrainy. Cieszymy się, że mamy możliwości i zasoby, aby im pomóc. ” – wtórował mu Chief Marketing Officer w Natus Vincere, Oleksandr Pavlenko.

UNITED24 to globalna inicjatywa wsparcia Ukrainy, która została założona 5 maja bieżącego roku przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Od momentu jej powołania, społeczność zebrała niespełna 230 milionów dolarów, które wpłynęły na konta Narodowego Banku Ukrainy. Środki posłużą do obrony i odbudowy kraju po wojnie oraz wsparciu humanitarno-medycznemu dla żołnierzy i ludności cywilnej.

Najlepszy gracz CS:GO symbolem pomocy Ukrainie!

Gwiazdor NAVI, Oleksandr “s1mple” Kostyliev jest symbolem w kwestii pomocy walczącej Ukrainie. Najlepszy gracz w historii CS:GO przekazał na poczet U24 okrągłe 100 tysięcy dolarów (w przeliczeniu ok. pół miliona dolarów). To jednak nie pierwszy taki datek w jego wykonaniu. Kilka dni po rozpoczęciu pełnowymiarowej inwazji Rosji na swojego sąsiada, 25-latek przelał z własnych środków 33 tysiące dolarów, które trafiły do Sił Zbrojnych Ukrainy.