Respawn.pl

NAVI zorganizuje turniej charytatywny! Środki zostaną przekazane Ukrainie

Autor: Marcin Kapusta
PGL Major Antwerp

Natus Vincere po raz kolejny wyciągnęła rękę w kierunku walczącej ojczyzny. Ukraińska organizacja zorganizuje turniej charytatywny, a fundusze zostaną przekazane na sprzęt medyczny!

W połowie listopada kijowski klub esportowy zawarł współpracę z podmiotem UNITED24, którego celem jest wsparcie Ukrainy. Inicjatywa została stworzona w maju bieżącego roku przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Dziś zarząd NAVI rozszerzył partnerstwo, wszak organizacja wspólnie z U24 zorganizuje turniej charytatywny CS:GO, a zebrane środki powędrują na sprzęt medyczny dla ukraińskich szpitali.

Organizacja Natus Vincere obchodzi w tym roku trzynastolecie działalności, ale ze względu na wojnę prowadzoną przez Rosję przeciwko Ukrainie, nie będziemy świętować naszych urodzin w tradycyjny sposób. Zamiast tego chcemy świętować, organizując charytatywny turniej BORN TO BE BRAVE CS:GO, aby pomóc Ukrainie. Aby to zrobić, zbierzemy czołowe drużyny CS:GO i Was, najbardziej oddanych fanów na świecie. Już teraz możesz zdobyć wyjątkowe nagrody za swoje datki i realnie wpłynąć na przebieg turnieju. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na zaopatrzenie medyczne ukraińskich szpitali w ramach inicjatywy UNITED24, założonej przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Przekaż teraz darowiznę, aby wesprzeć Ukrainę.” – oświadczył dyrektor generalny NAVI, Yevhen Zolotarov.

BORN TO BE BRAVE – CS-owa czołówka gra dla Ukrainy

Turniej charytatywny BORN TO BE BRAVE rozegra się 22 grudnia, a udział w nim wezmą cztery miksowe zespoły, złożone z zawodników NAVI, Teamu Vitality, Astralis, Fnatic, ENCE, BIG, MOUZ, FaZe Clanu oraz Teamu Liquid. Warto wspomnieć, że w jednej drużynie zagrają CS-owe gwiazdy, Oleksandr “s1mple” Kostyliev i Mathieu “ZywOo” Herbaut. Jeżeli chodzi o format rozgrywek, to wszystkie spotkania rozegrają się w formacie BO1 (za wyjątkiem wielkiego finału w systemie BO3).

  • TEAM RUSH A RUSH B (złożony wyłącznie z prowadzących)
  • TEAM ONE SHOT (złożony wyłącznie ze snajperów)
  • TEAM U SHALL NOT PASS (złożony wyłącznie z supportów)
  • TEAM GO KILL (złożony wyłącznie z riflerów)

Dokładne składy poszczególnych ekip poznamy pięć dni przed startem, tj. 17 grudnia. Należy nadmienić, że społeczność ma realny wpływ na przebieg wydarzenia poprzez wpłaty. Po osiągnięciu określonej liczby dotacji, fani będą mogli usłyszeć rozmowy uczestników BORN TO BE BRAVE z TeamSpeaka oraz wybrać pulę map turniejowych. Wszystko to w szczytnym celu.

NAVI prekursorem pomocy Ukrainie wśród świata esportowego

Natus Vincere to prekursor pomocy walczącej Ukrainie wśród podmiotów świata esportu. Wschodnioeuropejski gigant w przeszłości wykonywał już szereg działań na rzecz narodu ukraińskiego, w tym m.in. zerwanie współpracy z rosyjskiem holdingiem EsForce i graczami akademii CS:GO z Rosji, a także stworzenie wraz z formacją BIG linii odzieży, z której zyski trafiły do Sił Zbrojnych Ukrainy. 

Sam gwiazdor NAVI Oleksandr “s1mple” Kostyliev przekazał niedawno na poczet UNITED24 okrągłe 100 tysięcy dolarów. To jednak nie pierwszy taki datek w jego wykonaniu. Kilka dni po rozpoczęciu pełnowymiarowej inwazji Rosji na swojego sąsiada, 25-latek przelał z własnych środków 33 tysiące dolarów, które trafiły do Sił Zbrojnych Ukrainy.