Respawn.pl

NEO w play-offach IEM Sydney! Snax i kRaSnaL obeszli się smakiem

Autor: Krzysztof Sarna

Wszystko w kontekście etapu pucharowego IEM Sydney zostało wyjaśnione! Końca dobiegła faza grupowa turnieju rozgrywanego w Australii. Do fazy play-off awansowali podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego z FaZe Clanu. Z pierwszym turniejem w CS2 pożegnali się jednak Janusz “Snax” Pogorzelski i Szymon “kRaSnaL” Mrożek.

Gracze NEO grają dalej

Po raz drugi już w ramach Intel Extreme Masters Sydney doszło do konfrontacji pomiędzy GamerLegion a FaZe Clanem. Tym razem Snax i gracze NEO rywalizowali w formacie BO3, a stawką był awans do ćwierćfinału rozgrywek. Spotkanie wystartowało od wybranego przez niemiecką organizację Ancienta. Pierwsza część nie przyniosła odpowiedzi na pytanie, który z zespołów przoduje. Po przerwie jednak ciekawe pomysły w ofensywie mieli Finn “kardigan” Andersen i jego koledzy, którzy triumfowali do jedenastu. GL w miarę dynamicznie odpowiedział na Inferno, wygrywając je 13:7. Snax i jego koledzy nie mieli przesadnie czego szukać na rozstrzygającym losy całego spotkania Nuke’u. Świetnie rozpoczęli tę arenę, bo od prowadzenia 5:1, grając zarazem po stronie terrorystów. Później jednak swój koncert rozpoczęła siódma siła świata, która przegrała tylko jedną odsłonę (13:6). W ćwierćfinale Intel Extreme Masters Sydney podopieczni Kubskiego spotkają się z ENCE. 

CZYTAJ TAKŻE: Profilerr, czyli centrum CS, w którym znajdziesz wszystko!

kRaSnaL i spółka walczyli, ale odpadli 

Obiecująco prezentowała się sytuacja Szymona “kRaSnaLa” Mrozka i jego kolegów z Monte, którzy wygrali półfinał dolnej drabinki grupy B z fnatic. Zdecydowanie podrażniona ukraińska organizacja po przegranym Overpassie do dziesięciu nie zostawiła suchej nitki na piętnastej sile świata, wygrywając Anubisa do trzech oraz Vertigo do sześciu. Taki obrót spraw przełożył się na awans do finału drabinki przegranych, którego zwycięzca zapewniłby sobie występ w play-offach. Monte niespodziewanie jednak przegrało z niżej notowanym o pięć pozycji Complexity Gaming. Podopieczni Sergeya “Imbta” Bezhanova ulegli 0:2, w dodatku na każdej z map dopiero po dogrywce. O ile na Overpassie organizacja zza naszej wschodniej granicy przegrywała 11:12 i przedłużyła spotkanie, o tyle na Ancient wygrywała 12:9 i miała trzy punkty mapowe, by doprowadzić do mapy numer trzy. Tak się jednak nie stało, a napędzone jeszcze bardziej Complexity pewnie poruszało się w dogrywce, dzięki czemu zamknęło spotkanie i zawitało do gry o trofeum.

CZYTAJ TAKŻE: Illuminar wydalone z Ultraligi!

siuhy jedynym Polakiem, który rozpocznie od półfinału

Duże wyrazy uznania należą się Kamilowi “siuhemu” Szkaradkowi i jego kolegom z MOUZ, którzy po długich zawodach pokonali BetBoom w finale górnej drabinki grupy A. Tym samym organizacja z Niemiec będzie mogła chwilę odpocząć, wszak fazę play-off rozpocznie dopiero od półfinału. Kluczowy dla przebiegu tych zawodów był Mirage, którego “Myszy” wygrały po do dogrywkach 19:15. Rosjanie jeszcze popisali się skutecznymi zagraniami na Ancient (13:7), ale szalę zwycięstwa na swoją korzyść na Overpassie przechylili triumfatorzy osiemnastego sezonu ESL Pro League, którzy wygrali go do dziesięciu. W meczu premiowanym przepustką do finału zagrają z wygranym pary ENCE kontra FaZe Clan. 

CZYTAJ TAKŻE: Awans FaZe w rankingu HLTV! Wielki skok ORKS

dycha wystartuje ćwierćfinałem

Szansę na awans do półfinału mieli również Paweł “dycha” Dycha i spółka z ENCE. Nie poradzili sobie jednak w potyczce z G2 Esports, którą przegrali 0:2. “Samuraje” uległy na Ancient 9:13, a na Vertigo do ośmiu. W ¼ finału dojdzie do polskiej konfrontacji, gdzie dycha stanie naprzeciwko graczy kierowanych przez NEO z FaZe Clanu. 

Komplet środowych wyników IEM Sydney prezentuje się następująco:

Monte 2:1 fanatic – Overpass 10:13, Anubis 13:4, Vertigo 13:6 

Complexity Gaming 2:1 Cloud9 – Anubis 13:9, Ancient 6:13, Inferno 13:3 

GamerLegion 1:2 FaZe Clan – Ancient 11:13, Inferno 13:7, Nuke 6:13 

MOUZ 2:1 BetBoom – Mirage 19:15, Ancient 7:13, Overpass 13:10

G2 Esports 2:0 ENCE – Ancient 13:9, Vertigo 13:8

Monte 0:2 Complexity Gaming – Overpass 13:16, Ancient 13:16