Respawn.pl

Ninjas in Pyjamas sięgnie po hiszpańskiego prowadzącego?

Autor: Krzysztof Sarna

Kolejna szufla, ale zarazem pierwsza na scenie Counter-Strike’a 2 trwa w najlepsze. Organizacje zbroją się, wymieniają zawodnikami i budują swoje składy na najbliższe miesiące, a być może nawet i lata. Z kolejnych środowiskowych informacji wynika, że Ninjas in Pyjamas ma sięgnąć po hiszpańskiego prowadzącego, a dokładnie Alejandro “alexa” Maasaneta. 

alex nowym prowadzącym Ninjas in Pyjamas?

Według doniesień redakcji HLTV do NiP-u zawitać ma doświadczony prowadzący, alex. Ma on wypełnić lukę po Hampusie “hampusie” Poserze, który znalazł się na ławce rezerwowych szwedzkiej organizacji. Warto także dodać, że z wyjściową piątką Ninjas in Pyjamas pożegnał się także Ludvig “Brollan” Brolin, a jego miejsce przejął Patrick “es3tag” Hansen, który do czynnej piątki wrócił aż po dziesięciu miesiącach. 

Jeśli natomiast chodzi o Hiszpana, to temu doświadczenia na CS-owej scenie odmówić nie można. W przeszłości reprezentował barwy takich klubów jak Epsilon eSports, k1ck eSports czy Giants Gamings. Od 19 lipca 2018 roku nieprzerwanie związany jest z Movistar Riders, z którym święcił największe laury w swojej dotychczasowej karierze. Mówimy tu o nie tylko o krajowych sukcesach jak chociażby ESL mistrzostwo Hiszpanii, ale także ćwierćfinale piętnastego oraz osiemnastego sezonu ESL Pro League, mistrzostwie ESL Challenger Valencia 2022 oraz ESL Challenger Melbourne 2023. Największym osiągnięciem było jednak dotarcie do półfinału IEM Cologne 2018. 

CZYTAJ TAKŻE: Kasix wraca na tron! Była najlepsza wśród streamerek na Twitchu w październiku

Masanet w drużynie z Madrytu miał pozostać do końca obowiązywania swojego kontraktu, a ten wygasa w grudniu. Jak jednak twierdzi HLTV – obie organizacje miały dojść do porozumienia i do sfinalizowania całego procesu brakuje już tylko podpisów. 

Jeżeli plotki się potwierdzą, wówczas skład Ninjas in Pyjamas będzie prezentować się następująco:

  • Kristian “k0nfig” Wienecke
  • Patrick “es3tag” Hansen
  • Fredrik “REZ” Sterner
  • Daniil “headtr1ck” Valitov
  • Alejandro “alex” Masanet
  • Daniel “djL” Narancic – trener

NiP posiada napięty harmonogram. W dniach 8-12 listopada wystąpi w Szanghaju na mistrzostwach CS Azji. Niewiele później podopiecznych Daniela “djL-a” Narancica czekają zamknięte kwalifikacje do BetBoom Dacha, a pod koniec listopada BLAST Premier Fall Final. Sam początek grudnia wiązać się będzie z udziałem w Svenska Cupen. Jeśli alex rzeczywiście dołączy do Ninjas in Pyjamas to nie będzie dostępny na turniej rozgrywany w Chinach, będzie mógł jednak wystąpić na turnieju BLAST-a. Wszystko dlatego, że Hiszpan nie dotrzymał terminu gry.