Respawn.pl

Nowe rozdanie we Fnatic! Były gracz G2 obejmuje stery IGL-a

Autor: Marcin Kapusta

Fnatic zakończyło proces kompletowania składu CS2, prezentując wyjściową piątkę. Stery na pozycji prowadzącego przejął były zawodnik G2!

Rewolucja kadrowa w szeregach Fnatic rozpoczęła się na początku listopada. Najpierw William “mezii” Merriman nie przedłużył kontraktu, by móc kontynuować karierę w Teamie Vitality, gdzie wszedł w buty Emila “Magiska” Reifa. Później Fredrik “roeJ” Jørgensen na zasadzie transferu przeszedł do rodzimego Preasy, a trzy dni temu (tj. 24 listopada) posadę stracił Christopher “dexter” Nong. Dziś powstałe wakaty wypełnili Matus “MATYS” Simko, Can “kyuubi” Ali oraz Alexandre “bodyy” Pianaro, który przejął obowiązki głównodowodzącego.

Cieszymy się, że bodyy poprowadzi zespół jako IGL, wprowadzając nowe podejście do naszych strategii. MATYS otrzymał miejsce w składzie jako wschodząca gwiazda. Będąc niesamowitym riflerem zyskał wiele uwagi i to nie bez powodu. Wreszczie, angaż kyuubiiego, który może być dla niektórych zaskoczeniem. Naprawdę staraliśmy się znaleźć potężnego młodego riflera, który ma prawdziwy głód udowodnienia swoich umiejętności. Cieszymy się, że będzie reprezentował czarno-pomarańczowe barwy i zobaczymy, co może wnieść na serwer. Do tej pory CS nie był łatwą drogą, ale wraz z dołączeniem tych trzech nowych gracze jesteśmy pewni, że zbudowaliśmy fundamenty pod nasz powrót do Counter-Strike’a na najwyższym poziomie. Naszym planem jest zebrać po drodze kilka trofeów” – oświadczyło Fnatic w komunikacie.

bodyy ponownie u boku afroo

Dołączając do Fnatic, bodyy ponownie skrzyżował swoje CS-owe ścieżki z Aurelienem “afroo” Drapierem, z którym występował pod banderą DBL PONEY i HEET Esports. Warto wspomnieć, że nominalną rolą francuskiego weterana nie był IGL, ponieważ w poprzednich drużynach obowiązki te pełnił Nathan “NBK” Schmitt. Dopiero gdy NBK stracił angaż, bodyy awaryjnie przejął rolę prowadzącego. Dziś wypływa na szeroką wodę, ponieważ od teraz oficjalnie będzie odpowiadał za warstwę taktyczną międzynarodowego kolektywu.

Młodzi gwiazdorzy z ogromną szansą

Dotychczas Fnatic stawiało głównie na sprawdzonych graczy, którzy mieli za sobą dosyć bogate doświadczenie. Niemniej szansę otrzymali młodzi adepci – Matus “MATYS” Simko oraz Can “kyuubi” Ali, którzy nie mieli jeszcze okazji regularnie rywalizować na wielkiej scenie. Angaż we Fnatic to doskonała szansa dla nich, aby mogli rozwinąć swoje skrzydła, zaprezentować się szerszej publice i zadomowić się w CS-owej czołówce.

MATYS całą swoją karierę spędził na rodzimej scenie. Ostatnio zabłysnął za sprawą fenomenalnych występów indywidualnych pod banderą Teamu Sampi. Włożył ogromny wkład w triumfy słowackiej drużyny w ósmym sezonie European Pro League i MCR 2023. Z kolei kyuubii to wychowanek Sprout, który dzierży już na swoim koncie tytuł ESL Mistrza Niemiec. Od stycznia 2022 roku reprezentował turecką organizację Sangal, gdzie miał okazję współpracować m.in. z byłymi zawodnikami Movistar Riders, Ninjas in Pyjamas czy ALTERNATE aTTaX.

Aktualny skład Fnatic wygląda następująco:

  • Sweden Freddy “KRIMZ” Johansson
  • France Aurelien “afroo” Drapier
  • France Alexandre “bodyy” Pianaro
  • Germany Can “kyuubii” Ali
  • Slovakia Matus “MATYS” Simko
  • United Kingdom Jamie “keita” Hall (trener)

Nowy skład Czarno-Pomarańczowych zadebiutuje już za dwa dni, tj. 29 listopada w ramach Elisa Masters Espoo 2023. Podopieczni Jamiego “keita” Halla w meczu inauguracyjnym grupy A podejmą GamerLegion Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego. Stawka jest ogromna, ponieważ triumfator rozgrywek wzbogaci się o okrągłe 100 tysięcy dolarów.