Respawn.pl

Ostatni sezon ESL Mistrzostw Polski coraz bliżej

Autor: Krzysztof Sarna

Wielkimi krokami nadciąga 27. sezon ESL Mistrzostw Polski. Do startu kultowych rozgrywek zostało już tylko kilka dni. Rozgrywek, które będą zwieńczeniem piętnastu lat tradycji, wszak przed nami ostatni sezon w historii ESL MP.

Ostatni sezon ESL Mistrzostw Polski na horyzoncie

Przypomnijmy, że w połowie września esportowe środowisko obiegła wieść, że dni ESL MP zostały policzone. Electronic Sports League podjęło decyzję nie tylko o zaprzestaniu cyklu rozgrywek o polski czempionat, ale inne również. Inni zawodnicy nie zagrają już o miano najlepszych w Niemczech, Australii, Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytanii czy Irlandii. Więcej na ten temat przeczytacie w tym miejscu.

CZYTAJ TAKŻE: Jak wyglądał IEM Sydney w liczbach?

Nad Wisłą dojdzie jednak do godnego pożegnania i ostatniego rozdania, jakie stanowić będzie 27. sezon. ESL MP mogą pochwalić się najdłuższą historią na lokalnej scenie Counter-Strike’a. Co więcej – nadciągająca 27. odsłona turnieju będzie pierwszą w historii, która rozegra się w Counter-Strike’u 2.  Nie tylko profesjonalni zawodnicy, ale również amatorzy mają szansę zagrać o mistrzostwo, prestiżowy puchar, udział w puli nagród w wysokości pięćdziesięciu tysięcy złotych, a także awans na Intel Extreme Masters Katowice 2024.

Harmonogram 27. sezonu ESL Mistrzostw Polski prezentuje się następująco:

   • Otwarte kwalifikacje – 28.10
   • Zamknięte kwalifikacje – 4.11
   • Faza zasadnicza – 20-23.11
    • 8 drużyn będzie walczyć o awans do finałów w formacie drabinki podwójnej eliminacji
   • Półfinały – 25.11
    • 4 drużyny będą walczyć o awans do wielkiego finału w formacie BO3
   • Wielki finał – 26.11
    • Finał rozgrywany w formacie BO3

Otwarte kwalifikacje rozpoczną się 28 października, w sobotę, a link do zapisów znajduje się tutaj. Warto także powiedzieć, że zakończenie ESL Mistrzostw Polski nie zamyka polskim drużynom drogi do IEM-u Katowice. Formacje będą rywalizować w specjalnie zorganizowanych kwalifikacjach przeznaczonych wyłącznie dla drużyn znad Wisły.

CZYTAJ TAKŻE: rain z tytułem MVP IEM Sydney

Od oficjalnej zmiany ESL Pro Series Poland na ESL Mistrzostwa Polski, kibice byli świadkami dwudziestu starć o mistrzostwo, w tym jednych rozgrywek kobiecych drużyn w 2019 roku. Łącznie czternaście organizacji zdobyło tytuł ESL Mistrza Polski – pośród nich znajdowały się takie drużyny jak Team Kinguin, AGO Esports, Wisła Kraków czy Illuminar Gaming. Z kolei za czasów ESL Pro Series Poland jednym ze zwycięzców był zespół Virtus.pro – Złota Piątka, która następnie zwyciężyła turniej rangi Major, ESL Major Series One Katowice 2014. Nadchodzi czas, by przekonać się na kartach historii jako ostatni triumfator cyklu – czytamy w komunikacie prasowym.

CZYTAJ TAKŻE: Naprawiono renderowanie, ulepszenia stabilności – Aktualizacja CS2 20/10/2023

Źródło: materiały prasowe