Respawn.pl

Pompa Team debiutuje w rankingu HLTV

Autor: Krzysztof Sarna

Klasycznie jak co poniedziałek, tak też i w ten obserwujemy aktualizację światowego rankingu HLTV. W drugim notowaniu sierpnia Pompa Team zaliczyła debiut. Niewiele jednak, a praktycznie nic nie wydarzyło się w wiodącej dziesiątce globu. No, chyba że do spektakularnych zdarzeń zaliczymy zamianę na miejscach 7-8, co raczej nam nie grozi. 

Pompa wita ranking HLTV

Zanim jeszcze przejdziemy do omówienia nadwiślańskiej sceny, to przytoczmy panującą sytuację w gronie najlepszych dziesięciu zespołów świata. Na fotelu lidera widnieje Heroic, podczas gdy kolejne dwa miejsca należą do Teamu Vitality i G2 Esports. Do zamiany pozycji doszło na siódmej i ósmej, gdyż Cloud9 wyprzedziło GamerLegion. Zestawienie zamyka MOUZ.

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. Heroic
 2. Team Vitality
 3. G2 Esports
 4. ENCE
 5. FaZe Clan
 6. Astralis
 7. Cloud9 (+1)
 8. GamerLegion (-1)
 9. Natus Vincere
 10. MOUZ

CZYTAJ TAKŻE: Przemyślana skrzynka? Recenzja obudowy Cooler Master MasterBox TD500 Mesh V2

Nad Wisłą natomiast sytuacja nieustannie ma się pasjonująco. W końcu na osiemnastą siłę świata oceniane jest 9INE. Na 44. pozycję podskoczyło ORKS. Anonymo Esports spadło o trzy lokaty, podczas gdy los kogutos utrzymało sześćdziesiąte usytuowanie z ubiegłego poniedziałku. Niedaleko, bowiem na 63. posadzie jest ThunderFlash, które awansowało o trzy. Do rankingu zawitała Pompa, którzy przypomnijmy – dzisiaj oficjalnie przedstawiła swój skład i tym samym wróciła na scenę Counter-Strike’a: Global Offensive po niekrótkiej przerwie. Na równe, osiemdziesiąte miejsce wskoczył PGE Turów Zgorzelec. Ostatnia dwójka najlepszych dziewięciu polskich formacji to ujemne notowania i to całkiem spore, ponieważ Singularity oraz NAVI Javelins spadły o siedemnaście i piętnaście usytuowań. 

Najlepsza dziewiątka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 18. 9INE
 • 44. ORKS (+1)
 • 58. Anonymo Esports (-3)
 • 60. los kogutos 
 • 63. ThunderFlash (+3)
 • 78. Pompa Team (Pojawienie się w rankingu)
 • 80. PGE Turów Zgorzelec (+5)
 • 139. Singularity (-17)
 • 173. NAVI Javelins (-15)

 Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 21 sierpnia.