Respawn.pl

Recenzja Corsair Platform:6 – biurko w cenie dobrego komputera

Autor: Marcin Skrętkowicz
Corsair Platform:6

Biurko CORSAIR Platform:6 Sit-stand Desk to innowacyjny produkt, który oferuje wiele zalet dla osób pracujących zarówno w biurze, jak i w domu. Poniżej znajdziesz podsumowanie jego głównych cech i recenzję.

Recenzja Corsair Platform:6, czyli biurka w niemałej cenie!

Rzadko recenzujemy biurka do gier, ale biurko CORSAIR Platform:6 wyróżnia się dzięki swojej nietypowej konstrukcji i zamyśle konstruktora. Biurko dotarło w trzech paczkach z czego jedna miała wagę ponad 50 kilogramów. Paczki nie charakteryzują się niczym szczególnym. Ot, zwykły szary karton z czarnym nadrukiem zawartości. Kto przyszedł tutaj czytać o kartonie? Raczej nikt.. do rzeczy.

Nie ma co się oszukiwać Corsair to nie pierwsza i nie ostatnia firma oferująca „biurka dla graczy” na rynku. Amerykański gigant proponuje coraz to ciekawsze propozycje.. jego ekspansja na rynku dla graczy i streamerów jest niekończąca. Od pamięci, monitory, ramy a teraz biurka. Sama koncepcja biurka jest dość prosta. Stworzyć wysokiej jakości, dostosowane biurko przeznaczone dla graczy i streamerów/twórców internetowych.

Platform:6 to konstrukcja dostarczona przez Corsair. Nie jest zwykły blat z nogami tylko bardziej przemyślana architektura.. w zasadzie bardzo modułowa architektura. Po otwarciu głównej paczki od razu zostałem oczarowany jakością produktu. Nie jest to tandeta a.la. sklejka. Wyciągając elementy z pierwszej i z każdej kolejnej paczki ewidentnie zwrócić można uwagę, że znajdziemy tutaj dosłownie wszystko.. począwszy od modułowego systemu szyn, ramienia na dwa monitory, organizera na kable, elgato multi frame (takie coś do przymocowania dodatkowych akcesoriów jak lampy do streamingu, mikrofon, etc.) a także masę innych rzeczy. Wszystko zostało umieszczone w wyprofilowanych, specjalnych gąbkach więc nie ma szans na uszkodzenie podczas transportu.

Przechodząc jednak do samych funkcji biurka Platform:6 to warto wspomnieć, że zamawiając owe biureczko z oficjalnej strony Corsaira mamy do dyspozycji konfigurator. W konfiguratorze możemy dodać masę innych rzeczy, które uważamy za pomocne lub też z niektórych zrezygnować. Corsair w podstawie oferuje trzy modele tego biurka: standard (o stałej wysokości), elevate (z możliwością elektronicznej regulacji wysokości) oraz Creator (ten trzeci dostosowany jest do wszelkiego rodzaju akcesoriów od Elgato bo ma ściankę typu pegboard).

Corsair Platform:6 w różnych kolorach

Jeśli chodzi o opcje kolorystyczne, biurko Platform:6 jest obecnie dostępne w dwóch wariantach: laminowanym w kolorze czarnym lub blat z litego drewna kauczukowego. Bez dwóch zdań wersja z litym drewnem kauczukowym wygląda na bardziej ekskluzywna. Zasadniczo będzie bardziej pasować do różnych wystrojów wnętrz bo jest to uniwersalny „kolor”.

Corsair Platform 6 1

Każdy model biurka Platform:6 wyceniony został na całkowicie inne kwoty. Podstawowa wersja to koszt MSRP 1169 euro, Elevate to już wydatek 1559 euro, a Creator to apogeum bo niecałe 2000 euro. Szczegóły poszczególnych kwot znajdują się na poniższym obrazku. Wydaje się drogo ale podobne konstrukcje kosztują czasami o wiele drożej. Nie jest to typowe biureczko typu „masówka” z przysłowiowej IKEI, więc i cena adekwatnie wyższa. Do tych cen możemy dołożyć opcjonalne akcesoria m.in. zestaw rozszerzeń w kwocie 230 euro lub multiframe w kwocie 340 euro.

Corsair Platform 6 2

Jeżeli chodzi o biurko to mówiąc szczerze jest to jedno z największych biurek jakie kiedykolwiek widziałem. Blat ma szerokość 180 centymetrów, a głębokość wynosi aż 76 centymetrów. Co więcej możemy dodać opcjonalne rozszerzenia, które zwiększą powierzchnię roboczą o dodatkowe 30 centymetrów z każdej strony. Dzięki bocznym tablicom z haczykami, organizacja przestrzeni staje się jeszcze bardziej efektywna, umożliwiając zawieszenie i przechowywanie rożnych przedmiotów m.in. słuchawek.

Corsair Platform 6 3 Corsair Platform 6 4 Corsair Platform 6 5

Wspomnę również, że każde biurko Corsair Platform: 6 ma szynę typu „T-Channel”. Szyna ta jest idealna do zamocowania dwóch ramion na monitory (dostarczonych w zestawie) lub nawet ramienia mikrofonowego. Co ciekawe wersja Elevate w wzwyż oferuje również elektryczną funkcję podnoszenia biurka i zapamiętywania tych ustawień.

Dokładna specyfikacja techniczna Corsair Platform:6:

  • Wymiary blatu: 180 cm x 76 cm;
  • Wysokość biurka (stała): 76 cm;
  • Wysokość biurka (regulowana): 74 – 122 cm;
  • Grubość blatu: 2.5 cm;
  • Maksymalna nośność: 150 kilogramów;
  • Nośność ramion do monitorów: po 8 kg na ramię;
  • Ramiona do monitorów:
    • w przypadku używania 2 lub więcej – maksymalna przekątna monitora to 32 cale;
    • w przypadku używania 1 – maksymalna przekątna monitora to 34 cale.
  • Zgodność ramion z VESA: 75 x 75 mm &  100 x 100 mm.

Składanie biurka niemałym wyzwaniem

Proces składania biurka to katorga.. w sumie jak każdych mebli. Co prawda zajęło mi to niecałe 2 godzinki dzięki starannie opisanej instrukcji obsługi, która zawiera również obrazki. Każda „torba” została dodatkowo opisana cyferką i zawiera niezbędne komponenty do montażu (śruby, nakrętki, itp.). Jak składamy Corsair Platform:6 zgodnie z instrukcją, krok po kroku to naprawdę nie można się tu pomylić.

Corsair Platform 6 10

KLAWIATURA? SPRAWDŹ CORSAIR K65 PRO MINI!

Jeżeli chodzi o zasilanie urządzeń to biurko posiada dwie plastikowe listwy zasilające. Jedna główna oferuje 6 portów AC, natomiast druga listwa zasilająca to dodatkowe 3 porty AC wraz z portami USB typu A i C. W przypadku kiedy posiadamy wersję Elevate/Creator to wysokość biurka regulujemy za pomocą kontrolera LCD. Jest to fajna funkcja, która pozwala na zapisanie dwóch ustawień pamięci wysokości. Natomiast zarządzanie kablami jest niezwykle proste dzięki przestronnej tacy znajdującej się pod biurkiem. Została ona zaprojektowana, tak aby pomieścić wiele listew zasilających i zapewnić wystarczająco dużo miejsca na inne szpargały.

Podsumowanie recenzji Corsair Platform:6

Szczerze mówiąc bardzo ciężko jest pisać o biurku. Cechy i funkcje biurka są naprawdę rozbudowane. Konstrukcja biurka jest niesamowicie solidna i wydaje się być zaprojektowana z głową dla bardzo szczególnej grupy odbiorców. Biurko emanuje produktem premium od blatu po nogi. Produkt zapewne spodoba się streamerom/twórcą, gdyż jest kompatybilne z różnymi mocowaniami i opcjami sprzętu Elgato. Nie ma co się oszukiwać ale mało kto potrzebuje biurka o szerokości 180 centymetrów, a w zasadzie przy dwóch rozszerzeniach 240 centymetrów.

Corsair Platform 6 11

Co gorsza na rynku znajdzie się mało osób, które zdecydują się wydać od 1200 do 2000 euro na biurko. Już lepiej tę kwotę przeznaczyć na mocniejsze podzespoły do naszego blaszaka. Mimo wszystko jak znajdzie się osobnik, który wyda tyle na biurko to rekomendowałbym unikanie najtańszej wersji. Posiada ona stałą wysokość ale uważam, że biurko w takiej konfiguracji pozbawione jest wielu funkcji – zwłaszcza, że różnica w cenie w wersji standard, a elevate jest niewielka.

W zasadzie jedyną krytyką do biurka może być fakt, że wersja z litowego drewna kauczokowego jest podatna na wgniecenia. Jest to prawdziwe drzewo, które wygląda ekstrawagancko ale jego minusem jest odporność na wgniecenia. W zasadzie jak coś nam spadnie to możemy być pewni, że na biurku pozostanie wgniotka. Może to być efekt źle wysuszonego drewna w momencie obróbki mechanicznej ale wówczas producent winien wybrać inny lakier.

Sprzęt Corsair Platform:6 do recenzji został dostarczony przez firmę Corsair lub firmę marketingową/PR’ową zajmującą się daną marką na rynku polskim. Portal Respawn.pl za tę recenzję nie przyjął gratyfikacji w żadnej formie. Firma nie miała żadnego wpływu na opinię wystawioną przez portal Respawn.pl oraz nie miała wpływu na autora niniejszej recenzji. Autor rozumiany jako redaktor portalu Respawn.pl