Respawn.pl

REWANŻ! SNAX KONTRA GRACZE NEO O AWANS DO PLAY-OFFÓW IEM SYDNEY

Autor: Krzysztof Sarna

Czas na ostatni dzień fazy grupowej IEM Sydney! W fazie play-off pewne występu są już cztery formacje. Pozostały dwa wolne miejsca, chociaż chętnych na nie jest aż sześciu! Bardzo pasjonująco zapowiada się rewanż pomiędzy Januszem “Snaxem” Pogorzelskim a podopiecznymi Filipa “NEO” Kubskiego. Wygrany tego pojedynku zagra w etapie pucharowym. 

Snax kontra gracze NEO – obejrzyjmy to raz jeszcze

Powtórzymy to jeszcze raz. Godziny rozgrywania spotkań IEM Sydney w naszej strefie czasowej nie są przyjazne. Wszystko jednak wynagradza jakość tych meczów, ponieważ emocji w pierwszych dwóch dniach nie brakowało. Przed nami przecież ostatni dzień rywalizacji grupowej, tak więc żadna drużyna nie odpuści i będzie zmotywowana jeszcze bardziej. Do wyłonienia pozostało dwóch uczestników fazy play-off. 

CZYTAJ TAKŻE: Awans FaZe w rankingu HLTV! Wielki skok ORKS

Klasycznie zmagania wystartują o godzinie 4:30. Pierwszym Polakiem, który w środę zamelduje się na serwerze będzie Szymon “kRaSnaL” Mrozek. Wraz ze swoimi kolegami z Monte zagra przeciwko fnatic w półfinale dolnej drabinki grupy B. Droga do fazy play-off jest jeszcze daleka, ponieważ w przypadku ewentualnej wygranej trzeba będzie jeszcze zwyciężyć w finale. Spotkanie z fnatic na pewno nie będzie łatwe dla ukraińskiej organizacji mimo tego, że zajmuje ona dziewiąte miejsce w światowym rankingu HLTV, a brytyjska piętnaste. Obie ekipy zagrały ze sobą jeszcze niecały miesiąc temu, bo 26 września w ramach osiemnastego sezonu ESL Pro League. Wtedy 2:1 wygrał kRaSnaL i spółka.

CZYTAJ TAKŻE: Profilerr, czyli centrum CS, w którym znajdziesz wszystko!

Po raz drugi dojdzie do wielkiego hitu na IEM Sydney. GamerLegion stanie naprzeciwko FaZe Clanu, tak więc jeszcze raz ujrzymy konfrontację z udziałem Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego i Filipa “NEO” Kubskiego. Tym razem będzie jednak lepiej, dłużej oraz więcej grania, ponieważ drużyny te rywalizować będą w formacie BO3. Emocji i pikanterii doda fakt, że przegrany odpadnie z imprezy, podczas gdy triumfator zamelduje się w ćwierćfinale zmagań. W poprzednim meczu rozgrywanym na Nuke’u FaZe prowadziło już 11:6 oraz 12:11, ale to GL zwyciężył w dogrywce 19:15. Tym razem jednak obie formacje będą miały okazję na zaprezentowanie pełnego wachlarzu swoich zagrań i miejsca na niedomówienia nie będzie.

CZYTAJ TAKŻE: dev1ce z kontraktem w Astralis do 2026 roku!

O godzinie 7:30 do akcji wkroczy Kamil “siuhy” Szkaradek i jego koledzy, którzy stoczą bój z BetBoom w finale górnej drabinki grupy A. Zwycięzca awansuje do półfinału turnieju, podczas gdy przegrany rozpocznie play-offy od ćwierćfinału. W tej samej sytuacji jest Paweł “dycha” Dycha i spółka z ENCE, którzy o półfinał zagrają przeciwko G2 Esports.

Harmonogram środowych spotkań IEM Sydney prezentuje się następująco:

04:30 | Complexity Gaming vs. Cloud9 – BO3 

04:30 | Monte vs. fnatic – BO3 [Transmisja]

07:30 | GamerLegion vs. FaZe Clan – BO3 [Transmisja]

07:30 | MOUZ vs. BetBoom – BO3

10:30 | G2 Esports vs. ENCE – BO3 [Transmisja]

10:30 | Finał dolnej drabinki grupy B – BO3

Intel Extreme Masters Sydney potrwa do niedzieli, 22 października. W turnieju bierze udział szesnaście drużyn, które walczą o nagrody z łącznej puli ćwierć miliona dolarów. Dla najlepszej ekipy powędruje czek na 100 tysięcy dolarów. To jednak nie wszystko, bowiem triumfator zapewni sobie udział na IEM Katowice 2024.