Respawn.pl

siuhy i NEO wkraczają do CS Asia Championships! Kto sięgnie po półfinał?

Autor: Krzysztof Sarna
siuhy

Po zakończonej rywalizacji w grupie A turnieju CS Asia Championships nadszedł czas na zmagania w grupie B. Znajduje się w niej dwóch Polaków: Kamil “siuhy” Szkaradek z MOUZ oraz Filip “NEO” Kubski z FaZe Clanu. To właśnie oni mają największe szanse wraz ze swoimi kolegami na przypieczętowanie jeszcze dziś półfinału turnieju.

siuhy i NEO z szansą na kolejne spotkanie

Przypomnijmy, że wczoraj doszło do rozwiązań w grupie A. Najlepsze w niej okazało się Astralis, które awansowało do półfinału. Z rozgrywkami pożegnało się TYLOO. W ćwierćfinałach z tego zbioru ujrzymy natomiast Pawła “dychę” Dychę i jego kolegów z ENCE, a także Lynn Vision. 

Dziś natomiast dojdzie do wyjaśnień w grupie B. Ponownie dojdzie do czterech spotkań, które wyłonią najlepszy zespół spośród czterech przystępujących. Dwa pierwsze starcia zostaną rozegrane w formacie BO1, podczas gdy pojedynki wygranych i przegranych toczyć się będą do dwóch wygranych map.

CZYTAJ TAKŻE: Lionel Messi inwestuje w organizację esportową!

MOUZ faworytem

Tak więc na sam start siuhy i jego koledzy z MOUZ podejmą Wings Up. W czystej teorii powinno być to łatwe zadanie dla mistrzów osiemnastego sezonu ESL Pro League, półfinalistów IEM Sydney, ćwierćfinalistów Thunderpick World Championship, a zarazem wicemistrzów światowego rankingu HLTV. Drużyna oparta na chińskim rdzeniu w postaci trzech Azjatów zajmuje 118. miejsce w światowym rankingu HLTV. Wings Up październik spędziło głównie na grze w kwalifikacjach, zazwyczaj kończąc je na półfinale czy czwartej pozycji. Nie można jednak zapominać o formacie spotkania, wszak zespoły te zagrają na tylko jednej mapie, co z pewnością działa dodatnio dla Rasmusa “kreaza” Johanssona i spółki. Faworytem niezmiennie jednak są “Myszy”. 

CZYTAJ TAKŻE: NEO liderem rankingu HLTV! siuhy wiceliderem, ogromny awans ThunderFlash

Również i FaZe

Druga potyczka to już starcie europejskich marek. Do gry wkroczą podopieczni NEO z FaZe Clanu oraz Ninjas in Pyjamas. Organizacja ze Stanów Zjednoczonych w miniony poniedziałek stała się liderem światowego rankingu HLTV, ale w żaden sposób nie powinno to dziwić. Taki stan rzeczy jest konsekwencją wygrania dwóch dużych turniejów z rzędu: IEM Sydney oraz Thunderpick World Championship. Finn “karrigan” Andersen i jego kompani zaliczyli bardzo dobry start tuż po premierze CS-a2. Bez wątpienia będą chcieli pójść za ciosem i sięgnąć po trzecie mistrzostwo z rzędu. Najpierw jednak muszą pokonać NiP, które w światowym notowaniu jest aktualnie 27. Po raz ostatni drużyny te spotkały się 30 lipca bieżącego roku podczas IEM Cologne. Po pełnej serii z wiktorii cieszyli się przedstawiciele FaZe. To oni są również stawiani w roli faworyta nadchodzących zawodów, chociaż sprawy miewają się niemal identycznie jak w przypadku wyżej wywołanego do tablicy meczów. Formuła BO1 zdecydowanie działa na korzyść niespodzianek, a ewentualne zwycięstwo dopiero co zawitałego na pokład NiP-u Alejandro “alexa” Masaneta i jego kolegów takową właśnie by stanowiło.

CZYTAJ TAKŻE: Oficjalnie: mezii na pokładzie Teamu Vitality

Harmonogram czwartkowych spotkań CS Asia Championships prezentuje się następująco:

05:00 | MOUZ vs. Wings Up – BO1 [Transmisja]

06:30 | FaZe Clan vs. Ninjas in Pyjamas – BO1 [Transmisja]

08:00 | Mecz wygranych – BO3 [Transmisja]

11:00 | Mecz przegranych – BO3 [Transmisja]

CS Asia Championships to turniej rozgrywany w Szanghaju w dniach 8-12 listopada. Wystartowało w nim w sumie osiem drużyn. Łączna pula nagród to pół miliona. Najlepszy zespół zainkasuje czek na połowę tej kwoty.