Astralis i Complexity zaczynają Yalla Compass 2024 od zwycięstw!

Pierwsze mecze YaLLa Compass 2024 już za nami! Astralis podejmowało w duńskich derbach Heroic, a Complexity mierzyło się z Eternal Fire.

Dziś rano rozpoczął się kolejny duży turniej – YaLLa Compass 2024, rozgrywany w Abu Dhabi. Szesnaście zespołów z całego świata powalczy o nagrody z puli wynoszącej 400 tysięcy dolarów. A na liście uczestników znalazły się m.in. Astralis, FURIA czy ENCE.

Astralis przejechało się po Heroic!

Za nami już dwa pierwsze spotkania w ramach fazy grupowej. W grupie A swoje spotkanie rozegrało Astralis, które mierzyło się z Heroic. Duńskie derby rozgrywane były w formacie Best Of One, a mapą tego pojedynku zostął wybrany Nuke. Mimo, że to Heroic wyszło na prowadzenie 2:1, do przerwy byliśmy świadkami wysokiego prowadzenia Astralis. Device i spółka od wyniku 1:2 wygrali osiem z dziewięciu rund i po dwunastu rundach prowadzili aż 9:3.

Po zmianie stron Heroic ponownie lepiej weszło w mecz, wygrywając trzy rundy i zmniejszając straty do trzech oczek. Jednak finalnie, zdało się to na nic, bowiem Astralis odpowiedziało wygraniem czterech punktów, sięgając po triumf w spotkaniu wynikiem 13:6.

Zdecydowanie więcej emocji otrzymaliśmy w drugim meczu, gdzie Complexity mierzyło się z Eternal Fire na Anubisie. Lepsze wejście w mecz zaliczyli Turcy, którzy po stronie terrorystów wyszli na prowadzenie 3:1. Jednak tak samo jak w przypadku meczu Astralis-Heroic, to prowadzenie finalnie przekuło się w prowadzenie Complexity 8:4.

Po zmianie stron Eternal Fire jednak nie złożyło broni i skutecznie walczyło o powrót, doprowadzając finalnie do dogrywki. W tej lepsi okazali się zawodnicy Complexity, którzy wygrali 16:13.