G2 wygrywa IEM Dallas 2024!

Co to był za finał! G2 po trzymapowym thrillerze pokonało Vitality i sięgnęło po puchar za wygranie IEM Dallas 2024!

Wielki finał IEM Dallas 2024 już za nami. G2 mierzyło się z Vitality i tylko jedna z tych dwóch drużyn mogła dzisiaj wznieść puchar za wygraną. Spotkanie od samego początku było niezwykle wyrównane – na Inferno oba zespoły szły łeb w łeb i do wyłonienia wygranego mapy wybranej przez G2 potrzebna była dogrywka. W tej lepsi okazali się Stewie2k i spółka, którzy wygrali 19:17 i wyszli na prowadzenie w wielkim finale.

Tak samo wyrównany był Anubis, którego wybrało Vitality. Tutaj również potrzebna była dogrywka, chociaż przez większość czasu wydawało się, że Vitality zamknie to dosyć szybko. Jednak mimo prowadzenia 12:6, Zywoo i spółka nie zdołali zdobyć trzynastego punktu i dopiero w dogrywce udało im się wygrać mapę 16:13.

G2 mistrzami IEM Dallas 2024!

Wszystko miało rozstrzygnąć się na Nuke, którego lepiej rozpoczęli gracze Vitality. Jednak mimo prowadzenia 6:3 po stronie CT, nie udało im się wygrać pierwszej połowy, która zakończyła się remisem 6:6. Po zmianie stron G2 pokazało, jak powinno grać się w defensywie i dosyć pewnie rozprawiało się z atakami Vitality, finalnie wygrywając 13:8.

Za wygraną IEM Dallas 2024 G2 otrzymało 100 tysięcy dolarów, slot na IEM Cologne 2024 oraz oczywiście trofeum.