Respawn.pl

HAVU z dwoma zmianami w składzie CS:GO!

Autor: Maks Bartosik

W tygodniu doszło do kilku ciekawych transferów. Wśród nich znalazły się te w składzie HAVU, które wymieniło dwójkę zawodników.

Wraz z początkiem lutego, na scenie CS:GO doszło do kilku transferów. Ze swojego składu zrezygnowało AGO, Snatchie dołączył do Entropiq a Bymas opuścił MOUZ. To jednak nie koniec zmian w tym tygodniu – o roszadach w swoim składzie CS:GO poinformowało również fińskie HAVU.

2022 rok bez pucharów

HAVU ma za sobą mieszany 2022 rok. Po tym jak rok wcześniej fińska formacja triumfowała w czterech turniejach, włodarze z pewnością liczyli na jeszcze lepsze wyniki. Tak się jednak nie stało, a HAVU zdołało triumfować tylko dwa razy i to na własnym podwórku.

Dobre występy w turniejach online

Brak triumfów jednak mogły przysłonić solidne wyniki w międzynarodowych rozgrywkach – HAVU zakończyło 2 sezon CCT North Europe na drugim miejscu, przegrywając w finale z ENCE. Dobry wynik Finowie zanotowali również w 4 sezonie CCT Central Europe – tam Aerial i spółka zajęli 3-4 miejsce. Oba te turnieje rozgrywane były pod koniec ubiegłego roku, co mogło dać kibicom nadzieje na wskoczenie na wyższy poziom w 2023 roku.

Nieudane kwalifikacje i zmiany

Ten jednak HAVU rozpoczęło niemrawo. Fińska formacja nie zdołała przejść otwartych kwalifikacji do IEM Brasil 2023, które rozgrywane były w zeszłym tygodniu. Po zakończeniu zmagań w kwalifikacjach na stronie HAVU pojawił się komunikat o zmianach. Z organizacją pożegnało się dwóch zawodników – Jesse “zehN” Linjala oraz Jarkko “spargo” Rahja. Obaj gracze dołączyli do fińskiego składu pod koniec lipca ubiegłego roku.

Jak możemy przeczytać na profilu zehNa, zawodnik sam podjął decyzję o nieprzedłużaniu umowy z fińską organizacją. Z kolei jeśli chodzi o spargo, to wszystko wskazuje na to, że o zakończeniu współpracy zdecydowała organizacja, a nie on sam.

Na miejsce zehNa i spargo HAVU zdecydowało się zaprosić dwóch graczy, którzy będą testowani przed podjęciem finalnej decyzji o dołączeniu ich do zespołu. Są to Matias “Banjo” Kivistö, który ostatnio występował w akademii Fnatic oraz Otto “ottoNd” Sihvo, który po raz trzeci będzie reprezentował barwy fińskiej organizacji.

Aktualny skład HAVU prezentuje się następująco:

  • Joonas “doto” Forss
  • Sami “xseveN” Laasanen
  • Jani “Aerial” Jussila
  • Matias “banjo” Kivistö (testowany)
  • Otto “ottoNd” Sihvo (testowany)
  • Mikko “xartE” Välimaa (trener)