Respawn.pl

Strona główna » Najlepsi gracze 2021 roku według HLTV: 16. stavn

Najlepsi gracze 2021 roku według HLTV: 16. stavn

Autor: Krzysztof Sarna

Martin “stavn” Lund uplasował się na 16. pozycji, jeśli chodzi o najlepszych zawodników 2021 roku. Należą się dla niego spore gratulacje, wszak to dopiero 19-letni gracz. Za sobą ma udany rok zarówno pod względem indywidualnym, jak i drużynowym.

Dla Duńczyka nie jest to pierwsze wyróżnienie tego typu, wszak otrzymał on już takiego za 2020 rok. Wtedy było jednak nieco lepiej, wszak Lund uplasował się na dwunastej pozycji. Przeskoku zbyt wielkiego w finalnym rozrachunku nie ma. Skandynawski zespół na przełomie całego roku utrzymywał się w czołówce mimo tego, że jeszcze pod koniec lutego w zespole doszło do zmian. stavn w ostateczności przyczynił się do dobrych rezultatów Heroic w 2021 roku, chociaż postacią pierwszoplanową nie był i najprawdopodobniej na wyższych pozycjach ujrzymy jego drużynowych kolegów.

19-latkowi udało się wypracować rating na poziomie 1.10. Na rundę średnio zadawał 79.8 obrażeń, chociaż na tych najważniejszych turniejach było to 80.6, co uczyniło go ósmym na całym świecie pod tym względem. Ponadto reprezentant Heroic zajął jedenaste miejsce w kategorii asyst na rundę, ponieważ tych miał 0.14. Jeśli natomiast chodzi o osiągnięcia drużynowe, to organizacja ze Skandynawii zdobyła mistrzostwo trzynastego sezonu ESL Pro League. Ponadto udało jej się uplasować na podium takich imprez: cs_summit 7, DreamHack Masters Spring, 14. odsłony ESL Pro League oraz PGL Majora.

Tradycją już podczas tego typu plebiscytu organizowanego przez HLTV jest pytanie o gracza, który zasłynie w nowym roku. Duńczyk wybrał najnowszy nabytek G2 Esports, Ilyę “m0NESY’EGO” Osipova, który w ostatnim czasie nie schodził z ust całego esportowego środowiska. – Muszę postawić na m0NESY’EGO. Wierzę, że ma on przed sobą naprawdę świetlaną przyszłość w wieku dopiero 16 lat. Naprawdę wykonywał dobrą robotę w NAVI Junior, a teraz w końcu będzie mieć okazję grać dla światowej klasy formacji, takiej jak G2. Może zająć mu trochę czasu, zanim przyzwyczai się do gry na poziomie pierwszego tieru, ale myślę, że stanie się dobry dzięki poprawnym wskazówkom od kompanów z drużyny – mówił 16. najlepszy gracz 2021 roku.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2021 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

16. Martin “stavn” Lund (Heroic)

17. Russel “Twistzz” Van Dulken (FaZe Clan)

18. Robin “ropz” Kool (MOUZ / FaZe Clan)

19. Jonathan “EliGE” Jablonowski (Team Liquid)

20. Helvijs “broky” Saukants (FaZe Clan)

Najlepszych graczy 2021 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (Będzie on codziennie aktualizowany).