Respawn.pl

Najważniejsze zmiany po aktualizacji CS2

Autor: Krzysztof Sarna

Valve postanowiło zakończyć wakacje z przytupem, publikując olbrzymią aktualizację do CS2. Zmian pojawiło się naprawdę wiele i łatwo jest się w nich pogubić, dlatego też postanowiliśmy przytoczyć i opisać te najważniejsze. 

Dużo istotnych zmian w CS2

Zdecydowana większość Counter-Strike’a jest podekscytowana ilością zmian, jakie zostały wprowadzone minionej nocy do nadchodzącej gry. Nie tylko ilość, ale jakość, a konkretnie o same rzeczy się rozchodzi. Valve zaczyna także rozdawać wielkie ilości dostępów do bety, chociaż w tym miejscu nie wszyscy już będą rozradowani. 

Krótsze mecze, dynamiczna rozgrywka

Valve potwierdziło i zarazem wprowadziło krótsze meczce. Od teraz mecze w trybie turniejowym, Peremier, a także na Majorach rozgrywane będą w formacie MR12. Oznacza to zatem, że łączna liczba rund wynosić będzie 24, a nie 30 jak do tej pory. Pierwsza połowa zakończy się po upływie dwunastu odsłon. W przypadku remisu dogrywka będzie liczyć sześć odsłon. Tak więc aby wygrać mapę, drużyna będzie musiała zdobyć trzynaście punktów.

Liczymy, że struktura i przebieg meczów będzie ewoluować w miarę dostosowywania się społeczności. Jesteśmy podekscytowani możliwością zobaczenia, dokąd pójdą dalej – czytamy we wpisie na oficjalnym blogu Counter-Strike’a.

Tak więc nie tylko system MR12 znajdzie zastosowanie dla amatorów czy niedzielnych graczy, ale zawita także na sceny profesjonalnych rozgrywek. Jesteśmy już pewni, że na turniejach rangi Major formacje będą rywalizować właśnie do trzynastu. Znakiem zapytania natomiast jest, czy na pozostałych turniejach również tak będzie. Można bardziej skłonić się do odpowiedzi na “tak”, ponieważ skoro na Majorach będzie nowocześnie, to inne wydarzenia też będą chciały brać przykład. Wszystko jednak wyjdzie w praniu. 

Lawina dostępów do bety CS2

Wraz z ogromną ilość zmian twórcy gry rozpoczęli proces zapraszania jak największej liczby kwalifikujących się graczy do ograniczonych testów. Każdy, kto spełnia odpowiednie wymagania, otrzyma dostęp do bety CS2. 

Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziecie w specjalnie poświęconej do tego publikacji

CZYTAJ TAKŻE: BETA CS2 – JAK OTRZYMAĆ?

Inferno już dodane

Wraz z tą jakże wielką aktualizacją nie zabrakło dodania ostatniej mapy, a więc Inferno. Lokacja otrzymała niemałe odświeżenie. Arena jest dostępna we wszystkich trybach gry. Po komplet grafik przedstawiających kultową mapę odsyłamy tutaj.

Tryb Premier

Kto gra w CS:GO minimum dwa lata, temu tryb Premier nie jest obcy. Po raz pierwszy można było o nim usłyszeć podczas operacji Broken Fang. Nie tylko usłyszeć, ale też zagrać i poczuć się, jak profesjonalny zawodnik. To zwykły mecz turniejowy, z tą jednak różnicą, że przed rozpoczęciem spotkania dochodzi do banowania map. Druga formacja z kolei ma możliwość wyboru strony, w której chce zacząć zmagania.

Rankingi 

Wraz z trybem Premier powiązane są rankingi. Valve wprowadza łącznie dziewięć list rankingowych: przyjaciele, świat -1000 najlepszych graczy, Afryka,  Azja, Australia, Chiny, Europa, Ameryka Północna i Ameryka Południowa. Gracze, którzy znajdują się w gronie najlepszych i posiadają konto ze statusem Prime, mogą być wyświetlani w publicznych rankingach. Zapraszamy także do przeczytania specjalnej publikacji dotyczącej najczęściej zadawanych pytań.

CZYTAJ TAKŻE: Rankingi CS2 – najczęściej zadawane pytania

RANKG CS

fot. youtube.com/@Valve

Rangi map

W krótkim, minutowym filmiku dodanym przez Valve, który stara się w skrócie ująć to, co wprowadza najnowszy update CS2 dostrzegamy także, że przy każdej z map znajdują się osobne rangi. Od teraz będziemy mogli pracować nad pulą map. Dla przykładu możemy mieć “globala” na Mirage’u, ale na Nuke’u “silverami”. To bardzo ciekawa zmiana.

rangi cs2

fot. youtube.com/@Valve

CZYTAJ TAKŻE: